Navracsics: Az unió nem fogadja el a kormány előrejelzését

Navracsics Tibor szerint az Európai Bizottság előrejelzéséből az derül ki, hogy az unió illetékesei nem fogadták el a magyar kormány jövő évre vonatkozó előrejelzését. A Fidesz frakcióvezetője erről kedden Kecskeméten nyilatkozott az MTI-nek.

MNO
2006. 11. 08. 8:58
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

„Joaquín Almunia, az Európai Bizottság gazdasági és pénzügyi biztosa egyértelműen azt az aggodalmát fogalmazta meg, hogy már a kiindulásként használt adatok sem felelnek meg a valóságnak, márpedig ha az alapok csúsznak, akkor csúszik az egész épület is” – mondta a nagyobbik ellenzéki párt frakcióvezetője, aki fideszes önkormányzati képviselőkkel, majd a helyi sajtó képviselőivel találkozott.

Navracsics Tibor szerint „bár brutális megszorításokat” tartalmaz a jövő évi költségvetés, az államháztartás egyensúlya nem fog alapvetően javulni, és ezt „a független pénzügyi elemzők” is elismerik.

„Továbbra sem tudjuk, hogy a kormánynak milyen elképzelései vannak, milyen reformokat kíván bevezetni, a jelenlegi helyzetből a kivezető utat hogyan kívánják megtalálni, mert úgy tűnik, hogy már az alapokkal is probléma van” – fűzte hozzá a Fidesz frakcióvezetője.

Navracsics Tibor közölte: a kormány által elhibázott gazdaságpolitika súlyos következménye, hogy a bruttó nemzeti össztermék növekedése lényegesen elmarad a többi közép-európai országétól. Példaként hozta fel Csehországot és Lengyelországot, ahol a kétszeresét, és Szlovákiát, ahol az előrejelzések szerint a háromszorosát is elérheti a nemzeti össztermék jövő évre prognosztizált növekedése a magyarországinak.
(mti)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.