Tiltakoznak a titkosítás ellen – az NBH megfigyeli Demeteréket?

A Fidesz és a KDNP azt követeli, hogy az október 23-i eseményekkel foglalkozó bizottság keddi ülésének zárt részén elhangzottakat teljes egészében hozzák nyilvánosságra. Ezt Demeter Ervin (Fidesz) volt titokminiszter és Simicskó István (KDNP), a nemzetbiztonsági bizottság elnöke jelentette be csütörtökön, sajtótájékoztatón.

MNO
2006. 11. 02. 9:47
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Demeter Ervin rendhagyó módon kezdte Simicskó Istvánnal közösen tartott sajtótájékoztatóját – írja a Fidesz honlapja. A fideszes politikus a sajtó munkatársai mellett a Nemzetbiztonsági Hivatal műveleti tisztjeit is köszöntötte. „Amennyiben itt vannak, akkor egy kérésem van hozzájuk: kérdésükkel ne próbálják a sajtótájékoztatót manipulálni, elégedjenek meg a jelentés írásával, és a javaslatok tételével, hogy mi a teendő a Fidesz sajtótájékoztatója után„ – tette hozzá. A HavariaPress értesülései szerint ugyanis a Fidesz egyik korábbi sajtótájékoztatóján újságírónak álcázva jelent meg az NBH egyik tisztje.

A zárt bizottsági ülésseel kapcsolatban Demeter Ervin arra szólította fel a titokgazdákat, hogy hozzák nyilvánosságra a fideszes képviselők lehallgatott telefonbeszélgetéseiről szóló jegyzőkönyveket is. Azt is kérte, hogy a kormány ne használja politikai célokra a titkosszolgálatokat.

Simicskó István szerint azzal, hogy 80 évre titkosították az október 31-i bizottsági ülés zárt részén elhangzottakat, a kormány manipulálni, sejteni, sugalmazni akar, lejáratni egyes pártokat, személyeket. A nemzetbiztonsági bizottság elnöke kérdésre válaszolva közölte: levélben fordul Szilvásy György kancelláriaminiszterhez és Galambos Lajoshoz, a Nemzetbiztonsági Hivatal főigazgatójához, mert tisztázni kívánja, van-e bármilyen biztonsági kockázatra vonatkozó információjuk a Fidesz november 4-re tervezett budapesti fáklyás felvonulása ügyében.


(mti)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.