Újra érettségi tárgy lett a testnevelés Romániában

MNO
2006. 11. 04. 11:54
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az egészséges életmódra nevelés, a sportolás legalább annyira fontos, mint bármely más tantárgyból való felkészülés – vélekednek a romániai magyar testnevelőtanárok, akik már több alkalommal szorgalmazták, hogy az oktatási miniszter vonja vissza korábbi határozatát.

A román oktatási minisztérium mostani határozata értelmében újból érettségi tantárgy lett a torna. Ugyanakkor a pedagógusok azt is elvárják, hogy az illetékes szervek mérjék fel a tanulók egészségügyi állapotát, különös tekintettel azon bántalmakra, amelyek a rendszeres mozgás, a sportolás hiányából eredhetnek.

(edupress.hu)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.