Erősen nyitott a forint a bankközin

Pénteken erősebben nyitott a forint a bankközi devizapiacon, az eurót kilenc óra tájban 255,40/50 forinton jegyezték, szemben a csütörtöki 256,55/65 forinttal.

MNO
2006. 12. 01. 8:57
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A forint 8 havi csúcson kezdett az euróval szemben, a közép-európai régió valutái közül emelkedik a lengyel zloty, a szeptemberben liberalizált román devizapiacon csúcsokat döntöget a lej, folytatódik a dél-afrikai rand és a török líra erősödése is. A dollár 18 havi mélypontra, 192,60/70 forintig gyengült a csütörtöki 194,40/50 forintról.

Pénteken az összes piacon mérsékelt forgalomra számítanak, mivel az angolszász kockázati alapok (hedge fund) csütörtökön zárták a 2006-os gazdálkodási évet, és kevés a valószínűsége annak, hogy pénteken rögtön megkezdjék a 2007-es évet – mondták a piacon. Az állampapírok másodpiacán az ajánlati szintek 2-3 bázisponttal csökkentek reggel, de üzletek alig születtek.
A forintpiacon a decemberi tartalékolási periódust 7,70/8,00 százalékon kezdték a bankok, s a bő piaci likviditás miatt alacsony forgalom és csökkenő kamatszint valószínű.

(mti)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.