Dávid Ibolya Kókával egyeztetne

Dávid Ibolya, a Magyar Demokrata Fórum elnöke szakmai egyeztetésre invitálja Kóka János SZDSZ-elnököt a középosztály érdekében megfogalmazott javaslataik megvitatására - tudatta az MDF szombaton közleményében.

MNO
2007. 04. 28. 8:06
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A közlemény emlékeztet arra, hogy az MDF a magyar középosztályt fenyegető lecsúszás megállítása érdekében dolgozta ki a Középosztály 13 pontja programját, amely a legsürgetőbb problémák megoldására jelenthet gyógyírt.

Az MDF szerint a Szabad Demokraták Szövetsége a választási kampány, valamint az elmúlt egy év során számos olyan, mindeddig nem teljesített vállalást tett, amely tárgyalási alapként szolgálhat a középosztály érdekében való érdemi munka megkezdése során. Példaként említi a közlemény az SZDSZ-nek az egykulcsos adóra, az állami szféra leépítésére, a párt- és kampányfinanszírozás rendbetételére tett kampányígéreteit.

A Magyar Demokrata Fórum bízik abban, hogy a Kóka János elfogadja a meghívást, és támogatni fogja az MDF-nek a magyar középosztály érdekében megfogalmazott javaslatait. Az MDF korábban a Fidesz vezetőjét is felkérte, hogy egyeztessenek a középosztályt érintő tizenhárom kérdésről, erre azonban mindeddig nem került sor.

Az MDF javaslatai között szerepel a kamatadó és az örökösödési illeték eltörlése, a bankadó mérséklése, a kampány- és pártfinanszírozás rendszerének átalakítása, valamint a korrupció elleni küzdelem.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.