Fotókiállítással emlékeznek Bubik Istvánra

Az Új Színház színpadán, az öltözőben és a folyosókon, próbákon és előadás előtt, a büfében és kutyasétáltatás közben is látható Bubik István azokon a fotókon, amelyekből május 10-én nyílik kiállítás az Örökmozgó Filmmúzeum galériájában - tájékoztatták a szervezők az MTI-t.

MNO
2007. 05. 03. 6:24
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A tárlatról szóló ismertető szerint Izsák Mária fotográfus két sorozatot is készített a három évvel ezelőtt autóbalesetben elhunyt színművészről.

Az első fotósorozatot még 1994-ben középiskolai feladatként, Alkotó címmel fényképezte Izsák Mária, aki – mint írja – véletlenül találkozott Bubik Istvánnal.

„Az akkori Művész Színház művészbejárója előtti járdaszegély mellett láttam meg a VW Bogarában, épp újságot olvasott, majd felnézett és rám mosolygott. Csak az villant be, hogy egy ismert színész, de nem tudtam hirtelen, hogy hívják. Odamentem hozzá, mert már szorított a határidő az iskolai feladattal. És ő kötélnek állt” – írja Izsák Mária.

Egy évtizeddel később ismét felkérte a színészt egy sorozatra, mert – ahogy fogalmaz – kíváncsi volt rá, „az emberre, arra, hogy mennyit változott tíz év alatt” és arra, hogy fotósként meglátja-e ezt a különbséget.

„Kiderült, hogy a kemény, férfias külső egy rendkívül érzékeny embert takar. A legapróbb dolgokra is odafigyelt a közös munka során. Mikor például morogtam, hogy nincs elég fény az öltözőben, a legközelebbi fotózáson már minden lámpában volt erős izzó” – emlékezik vissza az ajánlóban Izsák Mária, aki akkor három hónapon át dolgozott együtt Bubik Istvánnal.

A kiállításon a 2004-ben, a színész halála előtt fél évvel készült fotósorozatot láthatja a közönség.

A 2004 novemberében, 46 évesen elhunyt színművész pályája során tagja volt a Nemzeti Színháznak és a Thália Színháznak, 2000-től az Új Színház tagjaként dolgozott. Munkáját 1985-ben Jászai Mari-díjjal és Rajz János-díjjal, 1988-ban Magyar Művészetért Díjjal, 2000-ben érdemes művész kitüntetéssel ismerték el.

MTI

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.