Gyimesi Endre polgármester kiemelte: Zalaegerszeg első írásos említésének (Egerzug) 760. évfordulójához kötődve „minden eddiginél összetettebb és szélesebb rétegeknek szóló„ programmal várja zalai és megyén kívüli vendégeit az Egerszeg fesztivál.
A rendezvény, amelynek programjában több mint 30 kulturális és 20 szabadidős rendezvény szerepel, a megyei művelődési és pedagógiai intézet városképkiállításának megnyitójával és városköszöntő koncerttel kezdődik május 10-én délután. A fesztivál programjai – három esemény kivételével – ingyenesek lesznek – mondta az önkormányzat művelődési osztályának vezetője.
A május 11-i programokat sorolva Valkai Péter kiemelte a második alkalommal megrendezendő zalaegerszegi ütősfesztivált, valamint a rockzenekarok találkozóját, hozzátéve, hogy Montmartre-jellegű festők utcája és népi mesterségek bemutatója fogadja majd az első napok látogatóit.
A fesztivál keretében rendezik meg május 12-én az országossá bővült III. Göcsej Amatőrfilm Szemlét, valamint a II. Zalaegerszegi Fúvószenekari Fesztivált. Ugyanezen a napon a tizenévesek tehetségkutató versenyének 52 produkcióját felvonultató Zegasztár-gálára, a Kárpát-medencei verbunk- és az országos szólótánc versenyre, valamint hagyományőrző programokra várják a közönséget.
Több nemzetközi hírű művészeti együttes is szerepel az ötnapos fesztivál kínálatában. A brazíliai turnéra készülő ExperiDance Tánctársulat az Ezeregyév című történelmi táncshow-t, a Dobrudzsa bolgár táncegyüttes pedig legújabb repertoárját mutatja be május 13-án.
A fesztiválon színpadra lép a Cotton Club Singers és az Adagio, de a szervezők szerint különleges élményt kínál a két Urálon túli (szurguti) és az erdélyi Maros együttes fellépése, valamint az 50 éves Zalai Táncegyüttes táncjátéka is.
A szintén 50 éve alakult Zalaegerszegi Szimfonikus Zenekar és a városi vegyeskar közös hangversenyével záruló Egerszeg fesztivál programját tucatnyi sportverseny, honvédségi, tűzoltó- és biztonságvédelmi bemutató, önkéntes véradás, valamint a tizenegyedik alkalommal megrendezendő göcseji prószasűtő verseny teszi teljessé – hangzott el a sajtótájékoztatón.
MTI
Napi sudoku
