A 14 éves és 16 éves fiú intézetből szökött, egyikük körözés alatt állt bűncselekmény elkövetésének gyanúja miatt – mondta a Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője.
A két fiú különböző módszerekkel rabolt; hol elkérték a telefont, hol pedig megfenyegették a sértetteket, hogy mobiltelefonjukat adják át, majd elmenekültek a helyszínről – mondta az elkövetés módszereiről a szóvivő.
A két fiú elfogásával kapcsolatban beszámolt arról, hogy a fantomképek alapján sikerült azonosítani és elfogni a fiatal rablókat. Mihályné Bornemisza Eleonóra hozzátette: a fiatalkorúak elismerték, hogy a mobiltelefonokat megszerezték és értékesítették, de az erőszak alkalmazását tagadják. A rendőrség az őrizetbe vett fiatalok előzetes letartóztatását kezdeményezte.
Kiderült a muskátli titka! Ettől lesz szép a kedvelt virágunk
