National Review Online
Néhány évvel ezelőtt még hihetetlennek tűnő dolog történik Amerikában: John Aschroft ex-igazságügyi miniszter politikai rehabilitációjának lehetünk szemtanúi – írja a konzervatív honlap szerkesztője. Mindez azért, mert kiderült: a tradicionális értékrendet képviselő politikus még kórházi ágyából is ellenállt a Fehér Ház nyomásának, mikor egy nagyszabású, az állampolgárok megfigyelését is lehetővé tevő kémprogramot akartak kiterjeszteni az Egyesült Államok területére. Ashcroft akkor azzal az Alberto Gonzales-szel állt szemben, aki jelenleg az Igazságügyi Minisztérium élén áll, és a baloldal új célpontjának számít. Mindennek köszönhetően a néhány éve még Ashcroftot ostorozó politikusok – mint például a New York-i Chuck Schumer szenátor – igazi „amerikai hősnek” nevezik most, és dicsérő szavakkal illetik, amiért hűen betartotta a törvényeket.
Washington Times
Akár 5 évig terjedő börtönbüntetéssel is sújtható a Képviselőház által elfogadott új törvény értelmében az, aki lézeres fényceruzát repülőgépek felé irányít – közli az AP nyomán a jobboldali lap. Az ilyen eszközöket 12 dolláros áron bárki megvásárolhatja egy egyszerű irodaboltban – mutatott rá az egyik képviselő. A politikus hozzátette, hogy az ilyen lézeres fényceruzákkal akár két mérföldes távolságból is el lehet vakítani a pilótákat. 1990 óta több mint 500 ilyen esetet regisztrált az illetékes hatóság, a Federal Aviation Administration. Tavaly egy férfi két év felfüggesztettet kapott egy hasonló eset előidézéséért. A lap arról is beszámol, hogy elkészült az első országos felmérés, mely amerikai muszlimokat kérdezett. Néhány eredmény különös módon felhívta magára a figyelmet. A 30 évnél fiatalabbak egynegyede mondta azt, hogy az öngyilkos merényletek az iszlám védelmében indokoltak.
Center for Security Policy
Több elnökjelöltről is kiderült, hogy olyan befektetéseket eszközöltek, melyek terrorizmust támogató vagy gyakorló államokban tevékenykedő cégekhez köthetőek – írja a jobboldali orgánum. Mind a republikánus Rudy Giuliani, mind a demokrata John Edwards korábban felszólalt a Darfurban zajló népirtás ellen, de befektetéseik Szudánban üzletelő cégekhez voltak kapcsolhatóak.
NewsMax / Reuters
Olasz fogyasztóvédelmi szervezetek tiltakoznak Barbra Streisand június 16-i római fellépése ellen, a felháborítóan magas jegyárak miatt – írja a jobboldali hírportál és a Reuters hírügynökség. A Codacons és az Adusbef azzal érvel, hogy a koncert helyszínéül kiszemelt 25 ezer férőhelyes Flaminio stadion köztulajdon, ezért elfogadhatatlan, hogy a jegyeket 150 és 900 euró közötti áron kínálják. Mindez „abszurd és szégyenteljes” a fogyasztóvédelmisek szerint, akik arra kérték az illetékes hatóságokat, hogy ne engedélyezzék Streisand fellépését az említett stadionban.
Hasznos ez a Škoda Enyaq
