Stier Gábor: Kudarc árnyéka a G8-csúcson

MNO
2007. 06. 04. 10:40
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Stier Gábor: A kancellár tanácskozást előkészítő főtanácsadója úgy próbálta a minap menteni a menthetőt, hogy eleve túlzottnak nevezte a várakozásokat. Bernd Pfaffenbach ugyan kincstári optimizmust sugározva úgy vélte, hogy Heiligendammban „az áttöréstől a kudarcig” minden lehetséges, maga is elismerte ugyanakkor, hogy a Berlin olvasatában főtémává előlépett környezetvédelmi kérdésekben az amerikai és a német kormány álláspontja távol áll egymástól. Berlin szerint a klímaváltozás elleni harcban az ENSZ vezető szerepe semmivel nem helyettesíthető, s soros elnökként a német kormány nem fogadja el azt sem, hogy a környezetvédelmet egyesek különböző tudományos és technológiai ismeretekkel igyekezzenek felvizezni. Így aztán aligha lehetünk majd meglepődve, ha a tanácskozás utáni sajtótájékoztatókon hirtelen előtérbe kerül majd a másik fő napirendi téma, Afrika megsegítése. Abban ugyanis mindenki egyetért, hogy jelentős mértékben növeljék a különböző járványok, elsősorban az AIDS leküzdésére fordítandó összegeket, s akkor sem zúdul fel a világ, ha e kérdésben ismét csak a szavak lesznek előtérben a tettek helyett. Az sem érhet ezek után váratlanul senkit sem, ha a globalizáció kedvező irányú alakítása szempontjából elengedhetetlen párbeszéd, illetve együttműködés terén nem történik sok minden, s a G8 találkozója ismét nem lesz több médiaeseménynél. A baj csak az, hogy így ismét csak a balhés kedvű antiglobalisták érzik igazolva vandál fellépésüket.

(Magyar Nemzet, 2007. június 4.)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.