13,2 millió forintért bérelt Fokker: az utasok száma ismeretlen

Gyurcsány Ferenc és kísérete a Malévtól 13,2 millió forintért bérelt Fokker 70-es típusú különgéppel utazott el csütörtökön a finnugor fesztiválra, ahol Vlagyimir Putyin orosz elnökkel is tárgyal. Félő, hogy a találkozó, mint arra a Tusnádfürdőn tartózkodó Németh Zsolt is figyelmeztetett, Észtország elszigetelését eredményezheti, így Gyurcsány „az agresszív orosz hatalmi törekvések oldalára állt”. • Az orosz-finn-magyar csúcson Koszovó volt a fő téma • Gyurcsány a finnugor népek összetartozásáról beszélt

MNO-összeállítás
2007. 07. 19. 18:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

„Gyurcsány Ferenc kritikátlan oroszimádatával, amelynek nem Magyarország, hanem némely érdekkörök látják a hasznát, most éppen a finnugor testvériség eszményébe rúg egyet„ – így kommentálta a KDNP a kormányfő csütörtöki látogatását a Mordvin Köztársaság fővárosában.

A miniszterelnök Vlagyimir Putyin orosz elnök meghívására utazott Szaranszkba, ahol részt vesz a Finnugor Népek Kultúrája I. Nemzetközi Fesztivál rendezvényein, valamint megbeszélést folytat Vlagyimir Putyin orosz elnökkel. Tarja Halonen finn államfő is részt vesz a finnugor fesztiválon – derül ki a kormányszóvivői iroda közleményéből. Gyurcsány kétoldalú megbeszélést is folytat Putyinnal.

A kormányszóvivő nem tudja, hány fős delegáció kíséri Gyurcsányt

A miniszterelnöki különgép magas költségeivel kapcsolatos kérdésünkre Budai Bernadett elmondta, hogy a Fokker 70-es bérlése volt a „lehető legolcsóbb variáció.” Szerinte, ha a menetrend szerinti Malév-járattal utazott volna a kormányfő és kísérete, akkor az átszállás és a szálloda költségei magasabbak lettek volna, mint 13 millió forint. Bár a különböző árakat össze tudta hasonlítani, a kormányszóvivő arra nem tudott pontos adatot mondani, hogy hány fős delegáció kísérte el Morvinföldre Gyurcsány Ferencet. Arra a kérdésünkre, hogy mennyire szolgálja a finnugor népek kapcsolatát egy olyan fórum, amely Észtország elszigetelését célozza, Budai megismételte: „A magyar kormány sajnálja, hogy Észország nem kapott meghívást a finn-ugor fesztiválra”. A szóvivő hangsúlyozta: az észtek szakértői szinten képviseltetik magukat a találkozón. Budai hozzátette: Gyurcsány felajánlotta észt kollégájának, hogy a találkozó után megosztja vele tapasztalatait.

Titkos érdekközösség?

A KDNP csütörtöki közleményében felszólítja Gyurcsány Ferencet, hogy ne vegyen részt az „Észtország kizárásával készülő finnugor fórumon”. Moszkva saját nagyhatalmi ambícióinak kíván újabb teret nyitni ezzel a diplomáciai fogással, amelynek elfogadása éppen a finnugor testvériség elárulása – teszik hozzá. Kiemelik: a 20. században a Szovjetunió erőszakos asszimilációs politikája igen súlyos károkat okozott a finnugor népeknek. Véleményük szerint „Moszkva a tallinni szovjet emlékmű eltávolítása miatti nagyhatalmi erőfitogtatásának kedvéért készül észtellenes finnugor fórumot rendezni, amihez Magyarország nem asszisztálhat„. A KDNP szerint a miniszterelnök nem tud fölmutatni reális érvet a részvétel mellett. Mint írják: „ezért kénytelenek vagyunk titkos gazdasági érdekközösséget feltételezni a magyar kormányerők és bizonyos moszkvai tényezők között”.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.