Az egészségügyről „csak érdemi viták után szabad dönteni”

Minden, az egészségügy területére vonatkozó változásról csak érdemi, demokratikus viták után szabad dönteni – jelentette ki Palkovics Imre csütörtöki közleményében. A szakszervezeti vezető üdvözölte az Országos Választási Bizottság döntését, amellyel befogadta a Fidesz és két magánszemély kérdéseit.

MNO
2007. 07. 19. 15:05
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Munkástanácsok Országos Szövetsége (MOSZ) szerint az egészségügy reformjához társadalmi konszenzus szükséges, ezért a szakszervezeti szövetség üdvözli az erről a témáról megrendezendő népszavazás lehetőségét – közölte az érdekképviselet elnöke közleményében csütörtökön. Palkovics Imre azt írja, a MOSZ üdvözli az Országos Választási Bizottság (OVB) döntését, hogy a testület befogadta a Fidesz újabb három kérdését, illetve hitelesítette a két magánszemély beadványát. Így széles körben és alaposan megtárgyalható a magyar egészségügy helyzete, reformja.

A szakszervezeti szövetség szerint valamennyi, az egészségügy területére vonatkozó változásról csak érdemi, demokratikus viták után szabad dönteni. Olyan széles körű társadalmi vita szükséges, amely foglalkozik az egészségpolitikával, az intézményrendszerrel és a finanszírozással egyaránt.

A MOSZ álláspontja szerint olyan intézményeket kell kialakítani, amelyek demokratikus elvek alapján biztosítják a befizetők kontrollját, a páciensek védelmét. Az egészségügyi intézmények működtetése csak közösségileg történhet és nem üzleti alapon.
Palkovics Imre kommünikéjében arra kéri a polgárokat: aláírásukkal járuljanak hozzá a kétszázezer aláírás összegyűjtéséhez, majd vegyenek részt aktívan a népszavazáson. A szakszervezeti szövetség részletesen kidolgozza álláspontját az egészségügyről, az üzleti biztosítók bevonásáról – áll a közleményében.

Az OVB szerdai ülésén hitelesítette azt a kezdeményezést, amely szerint az üzleti biztosítók semmilyen formában nem kaphatnának szerepet a népszavazást követő évtől számított 5 éven át. A két magánszemély – Albert Zsolt és Albert Zsoltné – által benyújtott beadvány szerint a népszavazási kérdés a következő: „Egyetért-e ön azzal, hogy Magyarországon a jelenlegi egybiztosítós, szolidaritás elvű kötelező egészségbiztosítási rendszerben az üzleti biztosítók semmilyen formában ne kapjanak szerepet a népszavazást követő évtől számított 5 éven át?„

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.