Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung (faz.net)
A konzervatív német napilap vasárnapi kiadásában Markus Wehner Azért jöttek, hogy meggyilkoljanak című cikkében taglalja a Német Szövetségi Köztársaság iszlamista veszélyeztetését. Tolga D. gyűlöli a német társadalmat, mint a pestist. Mindent, ami nem iszlám, az számára mocskos, szennyes, romlott. A bajorországi Neu-Ulmban a német állampolgárságú török abban a multikulturális házban fekvő mecsetben forgolódott, amit 2005 végén a bajor hatóságok iszlamizmus miatt bezártak. Tolga D. azon újjászületett muzulmánok közé tartozik, akik, mint a más vallásból áttértek, különleges hitbuzgalomról tettek tanúságot. Tolga D-t most Pakisztánból visszatoloncolják Németországba, s nem egyedül érkezik, legalább hét, a közép-ázsiai országban letartóztatott német állampolgárságú iszlamistával együtt tér vissza a gyűlölt Németországba. Pakisztán a világ minden pontjából érkező iszlamista harcosok kiképző központjává változott, s Németország minden eddiginél inkább a terrorhálózatok célpontjává vált. Ezt jelzik a Bundeswehr-katonák elleni támadások éppen úgy, mint az afganisztáni segélyszervezet munkások elrablása, vagy az elmúlt hetek emberrablásai. A rendőrség saját bevallása szerint eszköztelennek érzi magát az iszlamista fenyegetéssel szemben. Az alkotmánybíróság döntése szerint a lakások lehallgatása alig lehetséges: azonnal ki kell kapcsolniuk készüléküket, amennyiben a lehallgatás a személyes életmód alakítás területeit érinti, s annak ellenére, hogy az iszlamisták egyre inkább az interneten keresztül tartják a kapcsolatot, ennek felügyelete szintén szabályozatlan. Bár a szövetségi kormány és a tartományok rendszeresen hazaküldenek külföldieket, számos alkalommal a veszélyesnek tekintett személyeket nem lehet kiutasítani, mert a látszatházasságot követően már elnyerték a német állampolgárságot.
Westfälische Rundschau (westfaelische-rundschau.de)
Az SPD-hez közelálló esseni napilap Kohl: A lelkiismeret lázadása című cikkében ismerteti a berlini, július 20-i megemlékezéseket. Helmut Kohl (CDU) volt szövetségi kancellár (foglalkozására nézve történész – a szerk.) az Adolf Hitler elleni felkelést ünnepi beszédében a lelkiismeret felkeléseként és az ifjú generációknak szóló figyelmeztetésként méltatta.
-Ha Európa jövőjéről beszélünk, akkor az elsődlegesen az a ti generációtok Európája – üzente a 450 felsorakozott újoncnak, akik esküt tettek, hogy Németország szabadságát bátran védelmezni fogják. Mégpedig ott, ahol Stauffenberget és társait 63 évvel ezelőtt kivégezték. Ez a ti évszázadotok, nem az enyém – hangsúlyozta az egykori kancellár. Philipp Freiherr von Boeselager, Stauffenberg szűkebb összeesküvői körének utolsó, még élő tagja szintén bízik a fiatalok politikai aktivitásában. (Mint egy fegyverek kifejlesztésével foglalkozó alakulat parancsnoka, ő gondoskodott már egy 1943-as merényletekhez szükséges robbanóanyagokról is. A.szerk.) A háborút követően eleinte senkit sem érdekelt a Hitlerrel szembeni ellenállás -nyilatkozta a 89 éves tiszt a Frankfurter Allgemeine Zeitungnak.
-Csak most, az unokák generációja idejére változott a helyzet, hirtelen érdekelni kezdi őket ... az ellenállás újra aktuális.
Magyar Péter lelepleződött - ezt gondolják az emberek a gyalázkodó diszkópolitikusról