200 bankfiókját adja el az olasz bankóriás

Tíz olasz bank indul azért a 200 bankfiókért amelyeket az olasz Banca Intesa választ le magáról a Sanpaolo IMI-vel történt egyesülése nyomán. Az ügylet - amelyet őszig le kell zárni - mintegy 1,5 milliárd euró értékű. A fúzió Magyarországon is érezteti hatását.

MNO
2007. 08. 24. 16:46
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Egyes olasz lapjelentések a Bank Monte Paschi di Sienát (MPS) tartják a legesélyesebbnek. A további érdeklődők között van a Banca Popolare di Milano, valamint a Volksbank von Modena és a Volksbank von Vincenza.

A Banca Intesa részvényesei tavaly december elsejei közgyűlésükön hagyták jóvá a Sanpaolo IMI egyesülését a Banca Intesával. A fúzió nyomán létrejött új bank, amely 2007. január 1-jétől az Intesa Sanpaolo nevet viseli, közel 20 százalékos piaci részesedésével Olaszország legnagyobb bankja. Az egyesülő pénzintézetek összesen 750 bankfiókot zárnak be a fúzió hatásaként, mely 2300 állás megszűnését vonja maga után.

Az Intesa Sanpaolo csoportnak Kelet- és Közép-Európában 1400 fiókja és hatmillió ügyfele lesz. A Sanpaolo és az Intesa egyesülése miatt az idén összeolvad Magyarországon a CIB Bank és az Inter-Európa Bank.

A magyarországi hatás

A Banca Intesa Magyarországon, különálló bankként a CIB bankban volt érdekelt 85,8 százalékkal, a Sanpaolo IMI pedig az Inter-Európa Bankban 81,76 százalékkal. Az egyesülő CIB és Inter-Európa Bank Magyarország második legnagyobb pénzintézete lesz 10,5 százalék feletti piaci részesedéssel.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.