A Világgazdaság információit a Kincstári Vagyoni Igazgatóság megerősítette. Korábban egyébként a Lipótmező értékét 4,5 milliárdra taksálták, a 40 hektáros telken lévő ingatlanok ebből 3,9 milliárdot kóstálnak, a svábhegyi ingatlanok értékéről nincs tudomásunk.
A várható bevételekről a KVI azért nem tájékoztatott, mert a pályázati eljárás folyamatban van – közölték lapunkkal. Megtudtuk viszont, hogy az értékesítésből származó bevétel felhasználását az egészségügyi ellátórendszer fejlesztéséről szóló törvény, az államháztartás hatékony működését megalapozó, valamint a bevételek felhasználását általánosan szabályozó kormányhatározat és -rendelet írja elő. Így jelenleg nem tudható az sem, mi lesz a vételár sorsa.
A KVI arról is tájékoztatott, hogy áprilisban értékesítették az ÁNTSZ vagyonkezelésében lévő fővárosi, Andrássy út 82. szám alatti ingatlant.
Az ingatlanok eladásából származó összeget a KVI-nek – az értékesítés igazolt költségeinek és az értékesítést terhelő áfabefizetési kötelezettség fedezetén felüli összegét – a bevétel jóváírását követő 15 napon belül a központi költségvetésbe kell befizetniük, amennyiben nem nyújtanak be úgynevezett viszszahagyási kérelmet.
Az állami tulajdonban lévő kincstári vagyon elsődleges értékesítése nyilvános pályázaton, árverésen történik. Az eladást 250 millió forint egyedi bruttó forgalmiérték-határig a KVI vezérigazgatója hagyhatja jóvá, az efölötti értékről a pénzügyminiszter dönt. Műemlékek, illetve védett természeti értékek esetén az illetékes miniszter előzetes jóváhagyása is szükséges – tájékoztatott a KVI.
(vg.online)
A megfizethető nagyobb városok lehetnek az Otthon start program nyertesei
