Kínán is múlik a tőzsdepánik megoldása

A chilei La Nación hosszan idézett egy francia elemzést a világ tőzsdéit foglalkoztató válságjelekről. A katalán La Vanguardia a közlekedési késések miatt most már háborgó katalán lakosok érdekében rendre beszámol egy-egy újabb rézkábellopásról. Az El Mundo a Baszk Vállalkozók Körének igazgatóját kérdezte meg az ETA júliusi zsaroló leveleivel kapcsolatban.

2007. 08. 16. 16:42
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

lanacion.cl – Chile

A chilei baloldali lap idézett a francia Le Monde-ban megjelent elemzésből, amely a világ tőzsdéin uralkodó pánik hátterét tárgyalja. Többek között megállapítja, hogy a kínai állam legalább annyira foglya a globális kereskedelmi hiánynak, mint az Egyesült Államok. Ha a Kínai Népi Bank valóban beváltja fenyegetését, és elegendő mennyiségű amerikai államadósságpapírt dob piacra, akkor a kínai cégeknek nem lesz hol eladniuk termékeiket, a kínai munkásoknak pedig nem lesz hol dolgozniuk. Márpedig ha millióknak nem lesz munkájuk, az állam joggal tart egy esetleges lázadástól, vagy éppen kormánydöntéstől. A francia lap elemzője szerint inkább gyorsan próbál megszabadulni a bonoktól, hogy megállapodásra jussanak, amelynek révén az értük kapott dollárokból helyrebillenti kereskedelmi mérlegét. Az így szerzett dollárokból viszont lehet, hogy inkább eurót, jent vagy más valutát vásárol, hogy ezeket erősítse meg a dollárral szemben. Az elemző biztosra veszi, hogy folytatódik a kereskedelmi háború a két ország között.

lavanguardia.es – Spanyolország

A katalán kereszténydemokrata napilap szerdán újra rézkábellopásról számolt be a katalóniai gyorsvasút egyik 200 méteres szakaszán is. Az egyre szaporodó kábellopások is okozzák a vasúthálózat gyakori késéseit az elmaradt állami befektetéseken kívül, és borzolják az érintett helyi lakosok, utasok és hatóságok idegeit. A spanyol fejlesztési miniszter asszonynak, Magdalena Álvareznek kedden kellett beszámolnia többek között erről a rendellenességről.

elmundo.es – Spanyolország

A hagyományos jobboldal napilapja is beszámolt a Baszk Vállalkozók Körének tiltakozásáról, amelynek vezetője azzal vádolja a Batasunát, az ETA politikai szárnyának tekintett baszk radikális baloldali pártot, hogy adatokat szolgáltatott ki a szakadár szervezetnek. A baszk vállalkozók július második felében kaptak újabb zsaroló leveleket, amelyekben fejenként 400 000 eurót követeltek a címzettektől, ellenkező esetben intézkedéseket foganatosítanak ellenük.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!
Országgyűlési választás2026. április 12. Minden hír a választásról

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.