Magyar Gárda-ügy: a Fidesz szerint az MSZP besározná ellenfeleit

Az MSZP továbbra is arra szólítja fel a Fideszt és a KDNP-t, hogy nyíltan, pártelnöki szinten határolódjon el a Magyar Gárdától – mondta Varga László, az MSZP országgyűlési képviselője kedden Budapesten sajtótájékoztatón. A Fidesz szerint a szocialisták a Honi Gárda kapcsán igyekeznek besározni politikai ellenfeleiket.

MNO
2007. 08. 14. 14:57
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Demokratikusan gondolkodó ember nem nézheti tétlenül a jobbközép és a szélsőjobboldali Jobbik „összebútorozását„ – fogalmazott a kormánypárti politikus.

Varga László emlékeztetett rá, hogy közel egy hete szólította fel a parlamenti pártokat a Magyar Gárdától való elhatárolódásra. Ezt az MSZP, az SZDSZ és az MDF meg is tette – fűzte hozzá.

Az MSZP-s politikus továbbra is arra kéri a Fideszt és a KDNP-t, hogy nyíltan, egyértelműen, határozottan, pártelnöki szinten határolódjon el a Jobbik kezdeményezte Magyar Gárdától.

Varga László szerint semmi szükség arra, hogy „kulturális egyesület mögé bújtatott félkatonai szervezet jöjjön létre egy párt által szervezetten”.

Kitért arra, hogy a Jobbik és a Magyar Gárda elnöke, Vona Gábor egy polgári körben dolgozott Orbán Viktorral, a Fidesz elnökével, aki sok sikert kívánt a Jobbik alapítóinak. „Egyértelmű a lelki rokonság, hiszen többször is nyilatkozott erről” – tette hozzá.

Varga László szerint „valamiféle tartozást leróva„ nyilatkozott az ügyben a Fidesz helyettes szóvivője, Cser-Palkovics András és Demeter Ervin; ők mindketten a Jobbik támogatásával indultak a választáson. Megjegyezte: Rogán Antal, az V. kerület fideszes polgármestere és Tarlós István, a Fidesz főpolgármester-jelöltje is a Jobbik támogatásával indult ősszel a választáson.

A Jobbik Magyarországért Mozgalom augusztus 3-án jelentette be: Magyar Gárda néven egyesületet hozott létre a „nemzeti önvédelmi keretek” megteremtéséért. A „hagyományőrző és kulturális„ egyesületet tíz alapítóval jegyezte be júniusban a bíróság.

Demeter Ervin, a Fidesz országgyűlési képviselője vasárnap jelentette be: pártja a KDNP-s Simicskó István korábbi javaslatát támogatva Honi Gárda létrehozását szorgalmazza a hadseregen belül. A szervezet önkéntesekből állna, és hasonlóan a más NATO-tagországokban is működő tartalékos védelmi erőkhöz, békeidőben polgári katasztrófavédelmi feladatokat látna el, konfliktushelyzetben kiegészítené a hadsereg erejét.

Az MSZP nyitott a kezdeményezésre, de az SZDSZ nem támogatja a Honi Gárda létrehozását.

Cser-Palkovics András, a Fidesz helyettes szóvivője szerint az MSZP éppen a Honi Gárda kapcsán igyekszik besározni politikai ellenfeleit.

„A kormánypártok összevissza beszélnek a Honi Gárda kapcsán; jó lenne, ha egyeztetnék egymás között álláspontjukat. Míg Szekeres Imre honvédelmi miniszter üdvözölte az ellenzéki javaslatot a Honi Gárda létrehozására, az SZDSZ máris kifogást emelt” – írta közleményében a Fidesz szóvivőhelyettese.

Közleményében Cser-Palkovics András arra is kitér: a káosz és a kapkodás a kormányzati intézkedésekben is tetten érhető, amelynek eredménye a „súlyos válsággal küzdő, gyenge Magyarország„.

MTI

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.