Fideszes polgármesterek álltak ki a gyerekkórház mellett

Budai fideszes polgármesterek arra kérték szombati sajtótájékoztatójukon az MSZP országos választmányának, illetve az SZDSZ ügyvivői testületének tagjait, hogy ne politikusként, párthűség alapján, hanem emberként nézzék a dolgokat és ne járuljanak hozzá a Budai Gyermekkórház bezárásához.

MNO
2007. 09. 22. 10:30
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ezt Nagy Gábor Tamás I. kerületi, Láng Zsolt II. kerületi, Bús Balázs III. kerületi és Pokorni Zoltán XII. kerületi polgármesterek közölték a Rózsadombon lévő egészségügyi intézmény előtt megtartott tájékoztatón.

Pokorni Zoltán általában az egészségügy helyzetéről is beszélt: idén 20 százalékkal csökkent az egészségügyi támogatások összege, és 10-ből 6 kórház nemcsak anyagi válság közelében van, hanem alapvető működési zavarai is vannak.

A Budai Gyermekkórház kapcsán kifejtette, hogy eddig 4 ombudsmani határozat nyilvánította a bezárást az egészségügyhöz való hozzájutás állampolgári jogát sértőnek. Így döntött az azóta alkotmánybíró Lenkovics Barnabás, a mostani igazságügyi és rendészeti miniszter, Takács Albert, aki asszisztál ahhoz, amit nemrég még törvénytelennek tartott, és Péterfalvi Attila is.

A Fidesz alelnöke felhívta a figyelmet arra is, hogy a kórház igazgatója, Badacsonyi Szabolcs az SZDSZ-ben politizál, mégis ellenzi a pártja vezette tárca terveit, és ezt nagyon helyesen teszi.

Láng Zsolt arra hívta fel a figyelmet, hogy a II. kerületben élő 86 ezer ember nem azért támogatta az önkormányzaton keresztül 1500 négyzetméter ingyenes területtel és sok millió forint helyi támogatással a gyermekkórházat, hogy bezárják azt és a magántőke nyerjen rajta. Kitért arra is, hogy nem mindegy: 41 fokos lázzal 5 perc alatt megközelíthető kórházba visznek egy gyermeket, vagy más intézménybe, például – ha nincs az adott híd lezárva – a pesti Heim Pál Gyermekkórházba, mivel ez Buda és a Dunától nyugatra eső országrész egyetlen szakintézménye.

Hozzáfűzte, hogy a mindössze 10 éve épült, tehát új intézményből csak a sebészeti klinika hiányzik, amely, ha megvalósulna, a Budai Gyermekkórház igazi XXI. századi egészségügyi intézmény lenne.

A polgármester felvetette, hogy a szabad demokrata Badacsonyi Szabolcs mellett a kerületi szocialista frakcióvezető is a kórház fenntartását támogatta, de kezdeményezéseikre sem az egészségügyi tárca, sem a fővárosi önkormányzat nem jön el egyeztetésekre, tárgyalásokra.

Közlése értelmében legalább a telekspekuláció megakadályozására hoztak változtatási tilalmat az intézményre, de nem kívánják, hogy finanszírozhatatlan elfekvő legyen belőle.

Nagy Gábor Tamás felhívta a figyelmet a Budán élő 600-650 ezer emberre és ámokfutásnak nevezte a kormány egészségügyi politikáját, amely értékelése szerint csak finanszírozási reformot, vagyis pénzkivonást jelent.

Bús Balázs arra tért ki, hogy nemcsak a Budai Gyermekkórház van minősíthetetlen helyzetben, hanem az óbudai Margit kórház is, amelyet a jövő héten testületi döntéssel át akarnak kérni kerületi kezelésbe a fővárosi önkormányzattól, mivel álláspontjuk szerint az utóbbi képtelen ennek a feladatnak az ellátására.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.