Tíz százalékkal többen keresnek munkát, mint tavaly ilyenkor

Nőtt a regisztrált álláskeresők száma augusztusban 1,2 százalékkal az előző hónaphoz és 10,4 százalékkal az egy évvel korábbi adathoz képest – derül ki a Foglalkoztatási és Szociális Hivatal adataiból.

MNO
2007. 09. 06. 12:41
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Augusztus végén 417 226 álláskeresőt tartottak nyilván. A regisztrált tartósan álláskeresők létszáma az egy hónappal, illetve az egy évvel azelőtti adattal összehasonlítva 2,4, illetve 23,7 százalékkal volt több augusztusban. A tartósan álláskeresők aránya az álláskeresők között jelenleg 29,5 százalék.

Továbbra is jelentősek az eltérések az egyes megyék között. A regisztrált álláskeresők aránya a gazdaságilag aktív népességhez képest Budapesten 3,1 százalék, Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében pedig 20,9 százalék volt augusztusban, az országos átlag 9,5 százalék.

Pirisi Károly, a hivatal főigazgatója elmondta: kedvező, hogy a pályakezdő álláskeresők között jelentősen csökkent a diplomások száma, az egy évvel korábbi létszámhoz képest mintegy 20 százalékkal.

Augusztusban 57 600 álláshely állt rendelkezésre a munkaközvetítésekhez, ebből 28 500 álláshelyet a hónap során jelentettek be a munkáltatók. A rendelkezésre álló álláshelyekből a hónap végén 29 100 maradt betöltetlen, a többire vagy sikeresen közvetítettek vagy a munkáltató visszavonta állásajánlatát.

A leggyakrabban segédmunkást kerestek a munkáltatók, ezt követte a gyártósori összeszerelők, a szabó-, varrónők, a tehergépkocsi vezetők iránti igény. Az elérhető bruttó keresetek ezeknél az ajánlatoknál 81 000 és 140 000 forint közöttiek.

A főigazgató szólt arról, hogy a foglalkoztatást elősegítő támogatásban résztvevők létszámáról – a hosszabb feldolgozási idő miatt – még csak júniusi adatokkal rendelkeznek. Ezek szerint júniusban 61 900 álláskereső vett részt ilyen programokban, ez 9 százalékkal volt több mint májusban.

A legtöbb álláskereső, 36,3 százalék a közhasznú munkában vett részt, 30,7 százalék bér- és járuléktámogatással helyezkedett el, 22,7 százalék a képzést vette igénybe. A többi támogatási formát használók aránya 10 százalék alatti.

(mti)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.