A javaslatok benyújtásának, illetve a népszavazás kezdeményezésének időpontját Gyurcsány Ferenc miniszterelnök, az MSZP elnöke a szocialista képviselőcsoport szombati, budapesti zárt ülése után jelentette be. Gyurcsány Ferenc a sajtótájékoztatón elmondta azt is, hogy a törvénymódosítási javaslatokat a szocialisták eljuttatják a többi parlamenti pártnak is. Ismert, a miniszterelnök közölte, ha az öt parlamenti párt meg tud állapodni, akkor a népszavazási kezdeményezésüket visszavonják, már alá is írták az erről szóló dokumentumot, de addig az páncélszekrénybe kerül. Gyurcsány ismertetése szerint a javaslatok közé nyolcadik pontként felvették a Fidesznek azt a kezdeményezését, hogy tegyék átláthatóvá a kormánytagok vagyonosodását.
Az Országgyűlés dönt a pedagógusok kötelező óraszámának visszaállításáról szóló népi kezdeményezésről is. A kezdeményezést a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete nevében Kerpen Gábor elnök indította. Az általános vitában a kormányoldal nem támogatta a javaslatot. A közoktatási törvény 2006-os módosítása értelmében az idei tanévkezdéstől differenciáltan nőtt a pedagógusok kötelező óraszáma: a nem szaktanítást végző pedagógusoknál eggyel (21-ről 22-re), a szaktanítást végzőknél, középiskolai tanároknál kettővel (20-ról 22-re) hetente.
A képviselők szavaznak a foglalkoztatói nyugdíjról és intézményeiről szóló törvényjavaslatról, amely a nyugdíjrendszer új eleme lesz, bevezetésével olyan önkéntes nyugdíjcélú megtakarításra lesz lehetőség, amelynek középpontjában a foglalkoztatói kötelezettségvállalás áll, azaz a cég alkalmazottai után havi befizetéseket teljesít. Egyes szociális tárgyú törvények módosításáról is döntenek a képviselők; a javaslat értelmében a családtámogatási kifizetőhely valamennyi munkáltatónál megszűnik, és átkerül a Magyar Államkincstárhoz.
(mti)