Elmondta: első becslés szerint a szerdai hatórás vasutassztrájk miatt mintegy 200 millió forint veszteséget szenvedett el a MÁV Zrt. és a MÁV-START. Ebből a MÁV Zrt. pályavasúti és gépészeti részlege mintegy 90 millió forintos veszteséget jegyez, a többit a MÁV-START könyveli el bevételkiesésként.
A sajtófőnök tájékoztatása szerint a MÁV Cargo becslése alapján az árufuvarozó társaságnál a sztrájk mintegy 50 millió forint kárt okozott, ami a fuvarvesztésből, illetve a késedelmes árutovábbításból adódik. Elmondta: a szerdai hatórás vasutassztrájk alatt 873 személyvonat kimaradt, 157 pedig részlegesen, rövidebb szakaszon közlekedett. A MÁV sajtófőnöke közölte: a sztrájk után beindult forgalomban szerdán 418 vonat késett.
(mti)















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!