– Nem látszik a fény az alagút végén – fogalmazott az ellenzéki politikus annak kapcsán, hogy pénteki lapértesülések szerint készülőben van a kormány frissített konvergenciaprogramja, amely semmivel sem jósol könnyebb évet 2008-ra és 2009-re.
Navracsics Tibor szerint a kiigazított konvergenciaprogram nem csökkenő vagy stagnáló, hanem növekvő adóteherrel számol, azaz jövőre még nagyobb lesz a magyar lakosságra nehezedő adóteher, miközben Magyarországon világviszonylatban most is az egyik legmagasabb az adóterhelés. Ezt növeli tovább a kormány korábbi adócsökkentési ígéretei ellenére, és közben nem tesz semmit ezeknek a nehézségeknek az elkerülésére – fogalmazott a frakcióvezető.
Hangsúlyozta: az elmúlt öt év szocialista-szabad demokrata kormányzásának eredményeként Magyarország a régió éllovasából abszolút sereghajtóvá vált, a legrosszabb mutatókkal rendelkezik az államháztartási hiány, az infláció, a munkanélküliség és a gazdasági növekedés tekintetében.
Mint mondta, elemzői vélemények szerint a magyar gazdaság növekedése a két százalékot sem fogja elérni az év végére, amivel nemcsak hogy nem közelítjük az EU átlagát, de még a volt szovjet tagköztársaságként rosszabb helyzetből indult balti államok is lehagyhatják Magyarországot a következő években.
Emlékeztetett arra, hogy a kormányprogramban még 3-4 százalékos növekedéssel számolt a kabinet, vagyis nem arról van szó, hogy egy picit félrebecsülte a növekedést, hanem alig a felét tudja teljesíteni a gazdaság a kormányzati előrejelzésnek.
Navracsics Tibor kitért arra is, hogy az infláció az eredeti kormányzati tervekkel ellentétben 6,2 százalék helyett most 7,5 százalék, de ez még növekedhet az év végéig.
Arra a felvetésre, hogy az Európai Központi Bank nagyra értékelte a Magyarországon zajló átalakításokat, a frakcióvezető azt mondta: az EKB elsődleges szempontja, hogy Magyarország a maastrichti kritériumokat teljesítse, azonban egy politikusnak nemcsak monetáris szempontokat kell szem előtt tartania, hanem szociális felelőssége is van.
A Fidesz frakcióvezetője közölte: a magyar megszorítócsomag szociális áldozatait, szociális árát nézve rendkívül rossz szerkezetű. Hozzátette: emellett a kormány nem tesz lépéseket a tartós gazdasági növekedés alapjainak megteremtése érdekében, ami miatt a magyar gazdaság egyre versenyképtelenebb lesz.
Marxtőkéje a színpadon: nem történelemóra, hanem szembesítés















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!