Tovább csökkent a kőolaj ára

Pénteken tovább olcsóbbodott a kőolaj a szabadpiacon: a héten elért legújabb árrekordokat profitkivétel követi, miután számos elemzőház figyelmeztetett, hogy az árfelhajtó spekuláció messze elszakadt a piaci valóságtól.

MNO
2008. 02. 22. 7:56
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Piaci szakértők szerint a drágaságnak nincs reális alapja a kőolajjal bőven ellátott világpiacon, csakhogy a befektetők értékőrzőbbnek vélt megtakarításokat keresnek egyebek közt a nyersanyagpiacokon, mivel minden előrejelzés az infláció gyorsulását jósolja belátható időre az Egyesült Államokban, az EU-ban és Ázsiában is. A spekulációt fűtötte egy elmérgesedett vagyoni vita az OPEC-tag Venezuela és a világ legnagyobb olajtársasága, az Exxon Mobil között, és az is, hogy az ENSZ Biztonsági Tanácsa jelenleg újabb szankciókat készít elő a szintén OPEC-tag Irán ellen az ország gyanúsnak vélt atomenergia-programja miatt.

A tíznapos áremelkedés már csütörtökön megszakadt, miután a friss adatokból kiderült, hogy az amerikai stratégiai tartalékok a vártnál kétszer gyorsabban nőttek a múlt héten, más adatok pedig az amerikai ipari termelés növekedésének további lassulására utaltak.

(MTI)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.