Törvényességi vizsgálatot kezdeményez a Heves Megyei Közgyűlés polgári frakciója a regionális közigazgatási hivatalnál a szocialista vezetésű közgyűlés múlt pénteki, a kórház működtetésére vonatkozó döntése ellen. A megyei önkormányzat ugyanis feltételül szabta a pályázóknak, hogy három évre visszamenőleg nyújtsanak be banki igazolást arról, hogy nem volt tartozásuk és senki nem kért ellenük végrehajtást. A HospInvest azonban ezt csak az utóbbi két évre vonatkozóan tette meg.
A polgári frakció tagjai szerint ezt a tényt már a döntés-előkészítésnél, de legkésőbb a megyei közgyűlés ülésén figyelembe kellett volna venni. Ezért a közigazgatási hivataltól kérik a HospInvestet győztesnek kihirdető határozat megsemmisítését. A polgári frakció tagjai törvénysértőnek tartják, hogy a kórház vagyonkezelését nem közbeszerzési eljárás keretében hirdették meg. Ezért felkérik a közigazgatási hivatalt arra is, hogy a HospInvestet öt évre tiltsa el a közbeszerzési pályázatoktól. A hatvani és a gyöngyösi kórházat is üzemeltető részvénytársaság alelnöke viszont azt állítja, a törvénysértést nem ők, hanem a pályázatokat kiíró és elbíráló önkormányzatok követték el.
„Megsértettük a közbeszerzési törvényt, vagyis megsértette Gyöngyös, és? Nem a közbeszerzési törvényt alkalmaztuk. Jogászaiknak el kellene olvasnia, hogy hogy kell egy vagyonhasznosítással egybekötött közfeladat-ellátást pályáztatni, és ha ezt elolvasnák, rájönnének, hogy ennek az egész ügynek semmi köze a közbeszerzéshez. Ha a kérdést úgy teszi föl, hogy megsértette-e a gyöngyösi, az egri vagy a Heves Megyei Önkormányzat a közbeszerzési törvényt, arra egy válasz lehet: persze” – mondta a HospInvest Zrt. alelnöke, Deák Gábor.
Közben Cser Ágnes, az EDDSZ elnöke megerősítette, hogy az egri Markhot Ferenc-kórház privatizációjának eredményét próbaperben támadja meg a szakszervezet is.
(hírTV)
Autópályán cserélt kereket egy férfi Komáromban