A cég mindenütt figyel téged

A Der Spiegel részletesen ismerteti az országos botránnyá dagadó Telekom lehallgatási ügyet. A Die Welt beszámol az NPD bambergi kongresszusán történtekről.

2008. 05. 25. 11:40
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Der Spiegel (spiegel.de)

A baloldali hírmagazin „A Telekom-felügyelőbizottsági tag Schröder a kémkedési ügy felderítését követeli” című cikkében ismerteti az országos botránnyá dagadó lehallgatási ügyet. Példátlan botrány rázta meg a Deutsche Telekomot. A konszern megbízásából lehallgatták a felügyelőbizottság tagjait, a menedzsereket és újságírókat. Lothar Schröder a Ver.di szakszervezet elnökségi tagja és a felügyelőbizottság vezetőhelyettese a Spiegel által leleplezett lehallgatási ügy gyors felderítését követelte. „Jelenleg nem tudom elhinni, hogy a vádak a végén teljesen alaptalannak bizonyulhatnak” – nyilatkozta. A bonni államügyészség megerősítette, hogy vizsgálják a nyomozás lehetőségét. „Jelenleg azt a hatalmas mennyiségű anyagot értékeljük, amit a Telekom átadott nekünk” – nyilatkozta Fred Apostel főállamügyész. René Obermann a Telekom vezetője, ígéretet tett az államügyészségnek, hogy segít az ügy hiánytalan felderítésében. „A vádak mélyen megrendítettek. Mi igen komolyan vesszük az ügyet” – nyilatkozta Obermann.

Die Welt (welt.de)

A konzervatív német napilap „Az NPD befejezi vezetési vitáját” című cikkében ismerteti a radikális párt bambergi kongresszusán történteket. Több havi belső viták után Németország Nemzeti Demokrata Pártjának (NPD) kongresszusa megerősítette hivatalában Udo Voigtot. A szélsőséges pártot 1996 óta vezető berlini politikus megkapta a 199 küldött voksainak 90 százalékát. Az 56 éves politikus ellen kilencen voksoltak és 13-an tartózkodtak. A kongresszuson hat személyt jelöltek pártelnöknek, de Voigton kívül mind az öten lemondtak az indulásról. A legkomolyabb kihívónak tartott Andreas Molau azzal magyarázta visszalépését, hogy szerette volna elkerülni a párt önmarcangolását. Az NPD kongresszusa ellenszavazat nélkül úgy döntött, hogy saját jelöltet állít a jövő májusban esedékes szövetségi elnökválasztásra. Mivel a párt a szászországi és a mecklenburg-előpomerániai tartományi gyűlésekben is képviselteti magát, ezért – közösen a szintén radikális Német Nép Unióval (DVU) négy küldöttet delegálhat az 1200 fős elnökválasztó testületbe. Arról azonban nem döntöttek, hogy kit jelöljenek köztársasági elnöknek. Az indulás előtt már teljesen esélytelennek tűnő NPD arról sem határozott, hogy egy esetleges második fordulóban kire adnák küldöttjeik a voksukat. Voigt a kongresszus előtt elismerte: a Bundestag 870 000 eurós támogatásmegvonása – az NPD hamis adatokat közölt a beszámolójában – súlyosan érintette a pártját. Az állam részéről, az elmúlt években rendkívüli eszközökkel végrehajtott támadásként értékelte a döntést. A kongresszus ideje alatt Bambergben mintegy kétezren tüntettek békésen az NPD ellen.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.