A RAF utolsó lövései

A Die Welt hosszú cikkben emlékezik a 15 évvel ezelőtti végzetes Bad Kleinen-i tűzpárbajra. A Spiegel beszámol Putyin és a Deutsche Bank elnökének bizalmas találkozójáról.

2008. 06. 29. 10:57
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Die Welt (welt.de)

A konzervatív német napilap Thorsten Jungholt 15 évvel ezelőtt dördültek el a RAF utolsó lövései című cikkében ismerteti az 1993. június 27-én történteket, valamint az azt követő példátlan baloldali médiakampányt. E napon, a mecklenburgi kisváros Bad Kleinen pályaudvarán dördültek el a Vörös Hadsereg Frakció (RAF) utolsó lövései. A tűzpárbajban életét vesztette Michael Newrzella rendőr és Wolfgang Grams terrorista. Ezért az ügy ma nem a német rendőrség sikerének, hanem a terror elleni küzdelem egyik botrányának számít – véli a Die Welt. A terrorelhárításért is felelős Szövetségi Alkotmányvédelmi Hivatal egyik ügynökének sikerült a RAF harmadik generációjának két vezető személyiségét, Birgit Hogefeldet és Wolfgang Gramst csapdába csalnia – írja a lap.

A terrorista pár Klaus Steinmetzt a támogatójuknak és szimpatizánsuknak tartották, aki egy évvel korábban már Gram szüleit egy titkos találkozóra szállította az illegalitásba vonult fiúkhoz. Most azonban Steinmetz értesítette a rendőrséget, és Bad Kleinenben a rendőrök vártak a terroristákra – számol be a német napilap. A beavatkozás azonban nem a tervek szerint sikerült, Hogefeldet ugyan letartóztatták, Gramsnak azonban sikerült megszöknie. Az üldözés során a lövöldözésben életét veszítette a terrorista mellett a GSG 9 kommandó egyik rendőre is. Csak néhány hónap múlva sikerült minden kétséget kizáróan tisztáznia a nyomozást végző schwerini államügyészségnek, hogy Grams öngyilkosságba menekült. Addig azonban a baloldali média, főként a WDR Monitor című magazinja és a Spiegel azt az álláspontot képviselte, hogy a GSG 9 rendőrei „szabályosan kivégezték” a terroristát.

Spiegel (spiegel.de)

A baloldali német hírmagazin Putyin csábítja Ackermannt című cikkében foglalkozik a Deutsche Bank (DB) vezetőjének titkos oroszországi tárgyalásaival, ami Vlagyimir Putyin kifejezett kívánsága volt. A magazin értesülése szerint az orosz miniszterelnök elképzeléseiben a Deutsche Bank központi szerepet játszik a Németország és Oroszország közötti gazdasági kapcsolatok továbbépítésében – írja a német hírmagazin. Megegyeztek a legnagyobb orosz bankház és a Deutsche Bank közötti szoros együttműködésről. Vlagyimir Putyin orosz miniszterelnök bizalmas megbeszélésre fogadta Josef Ackermannt, a Deutsche Bank elnökét. A tárgyalásokat követő sajtótájékoztatón a bankot mint „egy a német és az orosz gazdaság között átívelő pénzügyi hidat” dicsérte. A Deutsche Bank és elnöke számára Oroszország legbefolyásosabb személyével történő találkozás szokatlan megtiszteltetést jelent, mely ugyanakkor nem előzmények nélküli – számol be a Spiegel. Két éve már fejlődő piacként felfedezte a DB Oroszországot, és nekilátott tevékenységének masszív kiépítéséhez.

A közelmúltban kötöttek megállapodást a legnagyobb orosz pénzintézettel, a Szberbankkal. A Deutsche Bank az orosz bank több mint 20 000 filiáléban saját termékeit árusíthatja, valamint üzletei partnereit megismertetheti a befektetési banki tevékenységének kiépítésében. Putyin elsődlegesen abban bízik, hogy a DB pénzügyi menedzserei hozzásegíthetik a német piacra történő betöréshez. A pénzintézetnek célzottan üzleti kapcsolatokat kell közvetítenie és invesztorokat, akik befektetési lehetőségeket kell helyi menedzserekkel és vállalkozókkal megismertetnie.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.