Eltűnnek a kolduló gyermekek Bécsből?

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Magyar Nemzet

A Die Presse beszámol a gyermek koldusok elleni bécsi intézkedések első eredményeiről. A Die Welt arról tudósít, hogy a belügyminisztérium nyilvánosságra hozta az állampolgársági tesztkérdéseket. A Frankfurter Allgemeine Zeitung ismerteti az atomerőművek jövőjéről zajló németországi vitákat.

2008. 07. 09. 6:49
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A japán G8-as elnökség szerint az államok abban állapodtak meg, hogy a zárónyilatkozatban támogatni fogják az energiaellátás diverzifikálását. Míg a nyolc államból hét ezalatt az atomenergia további kiépítését érti, addig Németország inkább a megújuló energiaforrások növekvő felhasználását.

Die Presse (diepresse.com)

A konzervatív osztrák napilapban Gerhard Bitzan Koldulás a gyermekkel: a tilalom elrettentően hat című cikkében foglalkozik a szocialista vezetésű Bécs zéró tolerancia politikájával a szervezett, főként roma koldusbandák ügyében.

A bécsi tiltó rendelkezések úgy tűnik, hatnak: a szabályozás június 1-jei életbe épésétől eddig csak egy gyermekkoldulási szabálysértést regisztráltak – nyilatkozta Sandra Frauenberger, az illetékes városi tanácsnok. Ennek a csökkenésnek az elsődleges oka: azokban az országokban, ahonnan a koldusok származnak, az intenzív médiakampány következtében értesültek a tilalomról. „A szervezett bandák azóta kerülik Bécset” – nyilatkozta Frauenberger szóvivője.

A gyermekkoldulást tiltó jogszabály-módosítást márciusban fogadta el a bécsi városi közgyűlés. A szabálysértőket a rendelet 700 eurónyi pénzbüntetéssel, illetve egy hétig terjedő börtönnel sújthatja. Ezzel párhuzamosan elfogadtak egy szociális csomagot, mert a legfontosabb probléma, hogy a legtöbb esetben az érintett gyerekek nem közösen a szüleikkel, hanem idegen felnőttekkel koldulnak, akiknek pénzért „kikölcsönözték” őket.

Bécs szociális intézkedései ezért szoros kapcsolatot tartanak a koldusok származási országaival – Szlovákiával, Magyarországgal, Bulgáriával, Romániával. A megtalált kiskorúakat egy válságközpontba szállítják, ahonnan a valódi szülők természetesen bármikor elvihetik őket. Az „idegen” koldusgyerekeket a követségekkel közösen gondozzák, majd visszaküldik őket oda, ahonan jöttek.

Az adott országbeli válságközpontok a bécsi mintakép alapján épülnek fel. Romániában eddig 14 ilyen központ készült el, Bulgáriában három. Ezekbe a központokba szállítják a kitoloncolt gyermekeket. A szlovákiai és magyarországi koldusgyermekeket közvetlenül az érintett ország szociális munkásainak adják át.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.