Evo Morales sorsáról is döntenek

Az argentin Página 12 című lap az Egyesült Államok újjászervezett 4. flottájának első útjáról írt. A venezuelai Union Radio a bolíviai visszahívó hatályú népszavazással foglalkozik. A brazil Folha de Sao Paulo pedig a katonai diktatúra levéltárainak megnyitását taglalta.

2008. 08. 10. 16:02
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

pagina12.com.ar – Argentína

Rosario város kormánypárti lapja szombaton közölte, hogy a floridai Mayport kikötőjéből elindult első portyájára az Egyesült Államok újjászervezett 4. flottája. A flotta legnagyobb hajójának, a USS Kearsarge-nek az a feladata, hogy humanitárius segítséget nyújtson Trinidad és Tobago, Guyana, Kolumbia (Venezuela közvetlen szomszédai), Panama, Nicaragua és a Dominikai Köztársaság szegényeinek, majd a dél-amerikai kontinens több kikötőjének érintése után novemberben tér vissza állomáshelyére.

unionradio.net – Venezuela

A legtájékozottabb venezuelai hírportál is vezető helyen foglalkozik a bolíviai népszavazással, amelyen a baloldali ajmara indián elnök, Evo Morales és alelnöke, Álvaro García Linera, illetve a kilencből nyolc prefektus visszahívásáról vagy posztjában tartásáról döntenek. Morales Chaparéban, adta le szavazatát két fia és néhány testőre kíséretében. A szavazáson Moralesnek a leadott szavazatoknak legalább 53,7 százalékát kell megszereznie – ilyen arányban nyert 2005 decemberében –, míg a többi vezetőnek legalább 50 százalékot kell elérniük. Morales reméli, hogy a szavazás után új helyzet alakul ki, és végül leváltják a vele szembefordult ellenzéki prefektusokat, ezért bejelentette, hogy a következő néhány nap során tanácskozik majd a szociális mozgalmak vezetőivel, hogy megbeszéljék, hogyan folytassák a változás folyamatát.

folha.uol.com.br – Brazília

A legolvasottabb brazil napilap egyik híre szerint két miniszter is szorgalmazza a katonai diktatúra levéltárainak megnyitását. Tarso Genro igazságügyi, és Paulo de Tarso Vanucchi, az emberi jogi ügyek minisztere azért pártolja a döntést, mert szeretnék tisztázni magukat: a Río de Janeiró-i Tiszti Klubban idéztek kartotékjukból, miszerint a két miniszter gerillaharcos volt. Tarso Genro közölte, a hírben semmi újdonság nincs, és megismételte javaslatát: meg kell nyitni a levéltárakat a nyilvánosság előtt, mert a történelem mindenkié, és így végre kiderülhet, hogy mennyi kartotékot semmisítettek meg a katonák.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!
Országgyűlési választás2026. április 12. Minden hír a választásról

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.