Rózsaszínbe borul a Lánchíd

A mellrák, ha időben észreveszik, 10 emberből 9-nél gyógyítható. Ezért is fontos a megelőzés és a korai szűrővizsgálat, amelyek fontosságára hívja fel a figyelmet a Rózsaszín Nap. Azért rózsaszín, mert immár szerte a világon ez a mellrák elleni küzdelem színe. A hazai programsorozat lánchídi sétával ér véget.

MNO
2008. 10. 05. 17:27
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ismét rózsaszínbe borul a Lánchíd este 8-kor, mert ekkor vonul át rajta az a várakozások szerint több ezer ember, akik elmentek az Egészség Hídja Összefogás Egyesület egész napos mellrák ellenes programjaira. Körtvélyes Éva, az egyesület vezetője egyetértett a hazai mellrákhelyzetről nyilatkozó szakemberekkel, miszerint a szűrések révén az elmúlt években sok nő menekül meg a betegségtől. Ennek ellenére nagyon sok magyar nő még mindig nem jár el a szűrésekre, és ennek egyik oka, hogy véletlenül sem szeretnének szembesülni a ténnyel, hogy rákjuk van – mondta Körtvélyes Éva.

- Nagyon sokan úgy gondolják, ha egy ilyen betegség kiderül, akkor ez egyúttal azt jelenti, hogy ők elvesztik a nőiességüket, mert esetenként drasztikusabb operációra van szükség. Az esetek többségében a kemoterápia hatására kihullik a nők haja és parókát kell viselniük. Ezeket látják maguk előtt a lányok, asszonyok, és úgy gondolják, hogy ők többet már nem lesznek nők. Ez nem igaz – tapasztalatból tudom mondani, hiszen magam is 8 éve gyógyult mellrák-beteg vagyok, hogy nekem kétszer annyi hajam nőtt vissza, mint a betegség előtt.

(MR)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.