Harc az európai szuperállam ellen

A Frankfurter Allgemeine Zeitung interjút készített Geert Wildersszel, a legnépszerűbb holland párt vezetőjével. A Die Welt ismerteti a hesseni SPD belpolitikai csatározásainak legfrissebb történéseit.  

2009. 03. 21. 11:31
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Frankfurter Allgemeine Zeitung (Faz.net)

A konzervatív német napilapban Andreas Ross Fegyver az iszlamizálás háborújában címmel készített interjút Geert Wildersszel, a Szabadságpárt (PVV) vezetőjével. „Hollandiáért” a Szabadságpárt jelszava a közelgő EP-választásokon. A márciusi közvélemény-kutatások szerint a PVV a legnépszerűbb holland politikai alakulat. A gazdasági válság kapcsán Wilders kijelentette: a kormány számos baloldali hobbit enged meg magának. Milliárdokkal támogatja az úgynevezett problémás negyedeket, pénzeli a harmadik világban a fejlesztéseket, hét számjegyű összegeket utal át az EU-nak. Eurómilliárdok tucatjait megspórolhatnák anélkül, hogy az átlag hollandus megérezné azt. Wilders kijelentette, hogy az EP-választásokon a fenyegető európai szuperállam ellen kívánnak küzdeni, mert a lisszaboni szerződés alig különbözik valamivel a 2005-ben népszavazáson elutasított alkotmánytól. A PVV nem kívánja elhagyni az EU-t, csak a pénzüket és a befolyásukat szeretnék visszaszerezni. A pártelnök iszlámkritikus, Fitna című filmjét eddig nyolcmillióan látták. Az alkotást bemutatták Jeruzsálemben és az amerikai szenátusban, nemsokára látni fogják az olasz szenátusban is.

Die Welt (welt.de)

A konzervatív német napilap Ypsilanti ellenfele az alkotmánybírósággal fenyegetőzik című cikkében ismerteti a hesseni SPD belviszályának legújabb történéseit. Az Andrea Ypsilanti hesseni hatalomátvételéről döntő tavalyi népszavazáson Jürgen Walter megtagadta, hogy kövesse pártelnökét. Most a szociáldemokrata politikusnak pártja döntőbírósága elé kell állnia. A pártjából történő kizárással fenyegetett hesseni SPD-politikus most kezdődő fegyelmi eljárása során semmilyen szankciót sem kíván elfogadni. Mint egy interjúban kifejtette, szükség esetén kész az alkotmánybírósághoz fordulni. „Itt nemcsak rólam van szó, hanem annak a kérdésnek a tisztázásáról, hogy egy pártnak joga van-e megbüntetni egy képviselőt, ha az él lelkiismereti szabadságával” – fogalmazott az egykori helyettes tartományi pártelnök. Jürgen Walter, Carmen Everts és Silke Tesch tartományi gyűlési SPD-képviselők 2008. november 3-án, egy nappal Andrea Ypsilanti tervezett miniszterelnökké választása előtt bejelentették: nem szavaznak egy kisebbségi SPD–zöld-koalícióra, melyet a Baloldali Párt kívülről támogatna. Ezt előre hozott választások követték idén januárban, ahol az SPD súlyos veszteségeket volt kénytelen elkönyvelni. Walter interjújában a küszöbönálló Bundestag-választásokat nevezte az eljárás elleni tiltakozásának okául. „Szeretném, ha a választásokat követően az SPD-képviselők az esetleg szintén bekövetkező nehéz parlamenti matematikai helyzetben tartani tudnák a szavukat, és tudnának a Baloldali Párttal történő együttműködés ellen szavazni.” Carmen Everts is mindent el kíván követni a pártból történő kizárása ellen. Szükség esetén elmegyek az alkotmánybíróságig is. Itt alapvető kérdésekről van szó, minthogy az alkotmányos jogokat és a képviselő lelkiismereti szabadságát védi-e valaki – nyilatkozta az egykori hesseni képviselő.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.