Adómentességet kapnak a fogyatékkal élők

A román Szenátus 76 szavazattal elfogadta azt a törvénytervezetet, melynek értelmében a fokozott vagy súlyos állapotban lévő fogyatékosok nem fognak jövedelmi adót fizetni a nyugdíjakra.

MNO
2009. 10. 27. 19:25
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A törvénymódosítási javaslatot a szociáldemokrata képviselő, Mihai Cristian Apostolache ajánlotta. Szerinte a pénzügyi törvényt módosítani kellene, ugyanis az nem fejti ki egyértelműen, hogy a fogyatékosoknak nem kell jövedelmi adót fizetniük a nyugdíjakra, ugyanis ez csak a fizetésekre és a fizetés jellegű javadalmakra határozta meg az adómentességet.

A tárgyalások során a kormány képviselője ellenezte a törvénymódosítást. Ugyanakkor a pénzügyi bizottság sem értett egyet a módosítással, azonban a Családért, Munkáért és Társadalombiztosításért Felelős Bizottság pozitívan bírálta el a javaslatot. A bizottság jelentésében kihangsúlyozta, hogy a fogyatékosok diszkriminálva voltak az érvényben lévő törvény szerint. Az módosítással azonban egyenlőséget teremtenek a fogyatékosok jövedelmét illetően, és így a nyugdíjasoknak sem kell jövedelmi adót fizetniük.

(impulzus.ro)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.