A forint erősödése – a többi térségbeli devizával együtt – a kora délután közzétett amerikai GDP-adat hatására indult meg. Az amerikai gazdaság a harmadik negyedévben 3,5 százalékkal bővült a második negyedévi, 0,7 százalékos GDP-csökkenés után, míg a piac 3,3 százalékos növekedést várt. Az adat közlése után az európai tőzsdeindexek, köztük a BUX is, pozitív tartományba léptek, az euró pedig erősödésnek indult a dollárral szemben.
Csütörtökre virradóra még 275 közelében mozgott az euró forint elleni jegyzése a nemzetközi devizakereskedelemben, és az amerikai adat közzététele előtt is 274,50 forint körül járt.
A dollár jegyzése csütörtök délután 183,07 forintra csökkent 1,4828 dolláros euróárfolyam mellett a reggeli 185,58, a szerda délutáni 185,03 forint és 1,4788-as euró/dollár jegyzés után. A svájci frank jegyzése 179,68 forint volt, míg szerdán 180,93 forinton jegyezték.
(MTI)
Ez a nárcisztikus személyiség igazi tragédiája















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!