A rendelet előterjesztése arról szólt, hogy 23 óra és hajnali öt óra között a lakosság nyugalma érdekében ezeknek az üzleteknek is zárva kell tartaniuk – derül ki a Teol.hu tudósításából.
A képviselők egy része elmondta, hogy fórumokon, levelekben és szóban sokan jelezték, hogy éjjelenként, főként nyáron az éjjel-nappali üzletek mellett dorbézoló fiatalok nemcsak a nyugalmat zavarják, de a környezet tisztaságát sem tartják tiszteletben. Konkrétan toalettnek nézik a házak falát, a lépcsőket. Emellett bömböltetik a kocsikban a zenét, csapkodnak, amiből a lakóknak elegük van – írja a Teol.hu.
A másik oldal amellett érvelt, hogy nem szabad korlátozni a vállalkozásokat, hiszen munkahelyet teremtenek, s adót termelnek a városnak. Ezért kompromisszumra kell törekedni a tulajdonosokkal.
Ám a rendeletet mintegy félórányi vita után elfogadta a testület, néhány módosítással. Így január elsejétől a bonyhádi üzleteknek – kivéve a benzinkutakat és a vendéglátóegységeket – 23 órától hajnali 4 óráig zárva kell tartaniuk.
(teol.hu)
Ukrajna már a többgyermekes apákat is a frontra küldi















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!