Moldovának is az IMF dob mentőövet

A Nemzetközi Valutaalap (IMF) 590 millió dollár készenléti hitelt nyújt Moldovának a gazdaság stabilizálására – jelentette be az ország miniszterelnöke csütörtökön.

MNO
2009. 10. 29. 16:31
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Vlad Filat azt mondta, hogy a három évre szóló készenléti hitelt várhatóan januárban hagyja jóvá az IMF igazgatótanácsa. Nikolay Guerguiev Moldováért felelős IMF-képviselő szerint a hivatalos jóváhagyás után Moldova azonnal 180 millió dollárt lehívhat. Vlad Filat miniszterelnök közölte: az 590 millió dollár felét az államháztartási hiány finanszírozására, másik felét a központi bank tartalékainak növelésére fordítják. Moldova az egyik legszegényebb európai ország, az átlagos havi bér 235 euró. Az idei államháztartási hiány a GDP 12 százaléka körül alakul, a gazdaság 8 százalékkal esik. Tavaly még 7,2 százalékkal nőtt a GDP.

(MTI)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.