203 ezer munkahely szűnt meg az amerikai magánszektorban

Októberben a vártnál valamivel több munkahely szűnt meg az amerikai magánszektorban, de kevesebb, mint szeptemberben. Az ADP munkaadói szolgálat azt közölte szerdán, hogy 203 ezer munkahelyet számoltak fel októberben.

MNO
2009. 11. 04. 14:39
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ez kevesebb, mint a szeptemberi, felülvizsgált 227 ezer, vagy a 254 ezer munkahely megszűnését jelző előzetes szeptemberi adat. A Reuters által megkérdezett szakértők 190 ezer állás megszűnését várták októberben. Az ADP-adat csak a magánszektorra vonatkozik.

Az amerikai gazdaság egészét átfogó októberi foglalkoztatási adatot pénteken hozzák nyilvánosságra. Az elemzők várakozása szerint az októberi munkanélküliség 9,9 százalékra nőtt a szeptemberi 9,8 százalékról.

(MTI)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.