Az esetről akkor értesítették a rendőrséget, amikor a szolnoki bíróság egyik tárgyalótermében erős gázolajszagot észleltek. A rendőrök a helyszíni vizsgálat során egy 2 deciliteres üvegpalackot találtak, amely teli volt gázolajjal és gézlapokkal – mondta el a részletekről Veres Éva, a Szolnok megyei rendőr-főkapitányság sajtóreferense. A rendőrség közveszélyokozás kísérlete miatt indított eljárást ismeretlen tettes ellen.
Az MTI más forrásból arról is értesült, hogy a rendellenes szagot a reggeli tárgyalást vezető bíró észlelte a teremben. Szellőztetni kezdtek, és ekkor fedezték fel a gyúlékony anyaggal teli üveget. A palack nyakát gézzel dugaszolták el, amelyet meggyújtottak, a kanóc azonban elaludt, így nem okozhatott tüzet. A bíróság a napi tárgyalási jegyzéket átadta a rendőrségnek, mert elképzelhető, hogy a Molotov-koktélos támadás összefüggésbe hozható a helyiségbe tervezett tárgyalások egyikével.
(MTI)
Így köszöntötték a világ vezetői az új esztendőt















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!