Sokat fusiznak az osztrákok (is)

Ausztriában négy év csökkenés után az idén ismét növekedésnek indult a fekete munka a hivatalos keresetek zsugorodása miatt. A linzi egyetem elemzése szerint a növekvő közterhek és az adómorál romlása is hozzájárult ahhoz, hogy többet fusiznak az osztrákok.

MNO
2009. 11. 10. 7:22
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az egyetem elemzői szerint az idén 20,5 milliárd eurót fog kitenni Ausztriában a fekete munka a tavalyi 19,92 milliárdot követően, ami 5 százalékos növekedésnek felel meg.

Mindamellett nemzetközi összehasonlításban Ausztria nem áll túl rosszul: a fekete munka aránya a GDP-hez viszonyítva az idén 8,5 százalék körüli, miközben az OECD-átlag 13,8 százalék. Az első helyezett Görögország 25 százalékkal, megelőzve a 22 százalékkal a második helyen álló Olaszországot. De viszonylag elterjedt a fekete munka az északi államokban is, Svédországban például a GDP 15,4 százalékát, Finnországban 14,2 százalékát teszi ki. Az ausztriaiénál alacsonyabb a fekete munka aránya Svájcban (8,3 százalék) és az Egyedült Államokban (7,6 százalék).

(MTI)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.