Anglia, Premier League, 15. forduló
A négy nagyágyú közül a listavezető Chelsea 2–1-re kikapott a Manchester City otthonában úgy, hogy Adebayor öngóljával 1–0-ra még vezetett. A Manchester United simán kiütötte a West Ham Unitedet, amelynek kapuját a 73. perctől Kurucz Péter védte (a magyar hálóőr először szerepelt a Premier League-ben). Az Arsenal feledtetve az elmúlt hetek viszontagságait 2–0-ra legyőzte a Stoke Cityt, a Liverpool csak gól nélküli döntetlent játszott a Blackburn ellen idegenben.
Győzött, ám még így sem tudott elmozdulni az utolsó helyről a Portsmouth, amely az újonc Burnley-n kerekedett felül a Fratton Parkban, a másik két frissen feljutott gárda ellenben nyert a hét végén: a Birmingham City a Wigan vendégeként, a Wolverhampton pedig hazai pályán a Bolton ellen. Halmosi Péter most sem kapott szerepet az Aston Villa otthonában 3–0-s vereséget szenvedett Hull Cityben, Fülöp Márton viszont kezdő volt a Sunderlandben, mely a Gera Zoltánt a 67. perctől bevető Fulham stadionjában szenvedett 1–0-s vereséget.
A még az élmezőnybe tartozó csapatok közül a Tottenham bár 2–0-ra vezetett az Everton ellen a Goodison Parkban, végül meg kellett elégednie az egy ponttal, ugyanis a kékek Saha és Cahill góljaival egyenlíteni tudtak.
A tabellát még mindig a Chelsea vezeti, előnye azonban már csak két pont a Manchester Uniteddal szemben, de nagy a tülekedés a harmadik pozícióért is, az Arsenal, a Tottenham és az Aston Villa között csupán hajszálnyi a különbség.
Eredmények (zárójelben a gólszerzők):
Portsmouth–Burnley 2-0 (Hreidarsson, Dindane)
Arsenal–Stoke City 2-0 (Arsavin, Ramsey)
Aston Villa–Hull City 3-0 (Dunne, Milner, Carew 11-esből)
West Ham United–Manchester United 0-4 (Scholes, Gibson, Valencia, Rooney)
Wigan–Birmingham City 2-3 (N’Zogbia, Gomez, illetve S. Larsson 2, Benítez)
Wolverhampton–Bolton 2–1 (Craddock, Miljas, illetve Elmander)
Blackburn–Liverpool 0-0
Manchester City–Chelsea 2-1 (Adebayor, Tévez, illetve Adebayor – öngól)
Fulham–Sunderland 1-0 (Zamora)
Everton–Tottenham 2-2 (Saha, Cahill, illetve Defoe, Dawson)















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!