Megmentették egy kisfiú életét a magyar segélymunkások Haitin. A Magyar Református Szeretetszolgálat orvoscsoportja a főváros repülőterén látja el a sérülteket. Megérkezésükkor egy kisfiút vittek hozzájuk, akinek összeomlott a keringése, és újra kellett éleszteni. A másik magyar csoport, a Magyar Baptista Szeretetszolgálat alakulata Port-au-Prince-ben, egy klinikán dolgozik. A baptisták főigazgatója telefonon nyilatkozott a hírTV-nek Haitiről: azt mondta, valóban vannak fosztogatások a városban, de a magyar segélymunkások nincsenek veszélyben. A Magyar Baptista Szeretetszolgálat egyébként gyűjtést indított a haiti földrengés túlélőinek megsegítésére. A részletekről a szeretetszolgálat honlapján olvasható tájékoztató. Az Egészségügyi Világszervezet 40 és 50 ezer közöttire becsüli a Haitit sújtó földrengés halálos áldozatainak számát egy vasárnap közzétett dokumentum szerint.
50 ezer halott, 250 ezer sérült, másfél millió földönfutó
Mindeközben az ENSZ-szervezet adatai megerősítik a haiti hatóságok legutóbb közölt számait, amelyek szerint a keddi természeti katasztrófa következtében 50 ezer ember meghalt, 250 ezren megsérültek és másfél millióan váltak földönfutóvá. Eddig 25 ezer holttestet gyűjtöttek össze. A halálos áldozatok között van egy spanyol diplomata is, aki az Európai Unió haiti képviseletén dolgozott – jelentette az RNE spanyol rádió. Eddig három spanyolról tudják biztosan, hogy életét vesztette a földrengésben, húsz további spanyol állampolgárt eltűntként tartanak számon. Az ENSZ egyik szóvivője úgy vélte, hogy a haiti földrengés a legszörnyűbb katasztrófa, amellyel a világszervezetnek eddig szembe kellett néznie, mert a kormányzat és az ENSZ helyi kapacitásai olyan jelentős károkat szenvedtek.
Délkelet-ázsiai szökőárnál is súlyosabb katasztrófa
Elisabeth Byrs szerint ebben a tekintetben a haiti földrengés még a 2004-es délkelet-ázsiai szökőárnál is súlyosabb katasztrófa. Az amerikai helikopterek próbálják felgyorsítatni a segélyek szétosztását Port-au-Prince-ben, ám a kétségbeesett túlélők továbbra is fosztogatják az üzleteket. A haiti kormány 14 élelmiszerosztó pontot jelölt ki a fővárosban, és az amerikai hadsereg igyekszik még több helyszínt találni az élelem és más segélycsomagok szétosztására. A fővárosból Carrefour városba vezető úton tüntetők lángoló abroncsokból és holttestekből barikádot emeltek. A feldühödött tiltakozók az oszlásnak indult tetemek elszállítását követelték. Az ENSZ közlése szerint a több mint 300 ezres lélekszámú Carrefour épületeinek a fele romba dőlt.















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!