A Nacionalni gradjanski c. újvidéki napilap szerdai száma demokrata párti forrásokra hivatkozva azt írta, hogy Egeresi Sándor havonta 60 000 dinárt (több mint 600 eurót) költött közpénzekből kubai szivar vásárlására, és hogy 2008-ban a képviselőházi elnök sofőrjenek 380 000 dinárt (4000 eurót) fizettek ki külföldi napidíjak címén, ami már maga is messze felülmúlja az elnök útjaira a költségvetésben előlátott összeget.
Egeresi a Vajdaság Mának nyilatkozva kifejtette, hogy a vádak megalapozatlanok, ugyanakkor egyértelműen, hogy politikai háttere van az ügynek. „Gondolkodtam rajta, hogy mi állhat a háttérben: a hatalmi koalíción belüli ellentétek szítása a cél, vagy pedig személyre szólóan megpróbálják a VMSZ tisztségviselőit egyenként „kilőni”. Vannak megalapozott elképzeléseim, hogy honnan indították a támadásokat, de ezzel egyelőre nem szeretnék kirukkolni. Annyit azonban elmondok, hogy olyanok állnak a háttérben, akik számára nem érdek az európai Szerbia és az európai Vajdaság megvalósítása. Jobb híján ilyen alattomos támadásokkal próbálkoznak” – mondta Egeresi.
A vajdasági képviselőház elnöke hozzátette: „Azt sem tartom kizártnak, hogy a vádaskodások egyik célja nem más, mint a VMSZ lejáratása. Azt sem tartom kizártnak, hogy a koalíción kívülről igyekeznek feszültséget kelteni, hogy a koalíciós egységet gyengítsék.”
(vajma.info)
Lázár János a Harcosok Klubja edzőtáborában: Nincs csodafegyver, nincs felmentő sereg + videó
