Kevesebb utas fordult meg Ferihegyen

Tavaly 4,2 százalékkal 8,02 millióra mérséklődött a budapesti nemzetközi repülőtér forgalma az előző évhez képest - közölte Hardy Mihály, a repülőteret üzemeltető Budapest Airport (BA) szóvivője pénteken az MTI-vel.

MNO
2010. 01. 08. 13:04
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A januárt még 12 százalékos forgalomcsökkenéssel kezdte a repülőtér a dolgozók sztrájkja miatt. Augusztustól sikerült „jelentősen lefaragni a mínuszokból” – tette hozzá. A Budapest Airport sikerként értékeli, hogy „mindössze” 4,2 százalékkal esett vissza az utasforgalom, hiszen a versenytárs repülőtereken ennél nagyobb volt a csökkenés: Bécsben 9 százalékkal, Prágában 10 százalékkal kevesebb utas fordult meg 2009-ben az egy évvel korábbinál.

A szóvivő magyarázata szerint a magyar légitársaságokkal és a Magyar Turizmus Zrt.-vel közösen szervezett akciók eredménye a mérsékelt forgalomcsökkenés. A decemberi statisztikákat idézve a Hardy Mihály közölte: a Wizz Air 36, a Malév 17,5 százalékkal több utast szállított 2009 decemberében mint 2008 utolsó hónapjában.

A szóvivő emlékeztetett arra, hogy 2010-ben adják át a Ferihegy 2/A és Ferihegy 2/B utasforgalmi terminálokat összekötő Sky Court (Égi Udvar) elnevezésű új központi csarnokot, ami a Budapest Airport 260 millió eurós, mintegy 75 milliárd forint értékű BUD Future fejlesztési programjának része.

(MTI)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.