Ludwig Emil: Müezzin a Holdvilág utcában?

MNO
2010. 01. 11. 8:23
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ludwig Emil: Élénk reakciót váltott ki a nagyvárosnyi lélekszámú Újbuda északi szegletében található Holdvilág utca és környéke lakóiban az a hír, amely szerint „iszlám vallási központ” – magyarul mecset – épül a közvetlen szomszédságukban lévő területen. A helybeliek elszántan tiltakoznak a terv ellen, legutóbb a XI. kerület érintett szavazókörzetében élő 310 választópolgár közül 264-en írták alá azt a kezdeményezést, amelylyel a Fővárosi Bírósághoz és az Alkotmánybírósághoz fordultak jogaik védelméért. A 85 százalékos többségű véleménynyilvánítás elég meggyőző kellene hogy legyen – érdemes volna megtudakolni az általában érintett budai, sőt a fővárosi lakosság véleményét is az ötletről –, a helyi demokrácia azonban ez esetben erős politikai akarattal, arroganciával kerül szembe. Újbuda MSZP–SZDSZ vezetésű önkormányzata valaminő oknál fogva olyan fontosnak tartotta a kerületükben bejegyzett iszlám egyház és alapítvány ingatlanfejlesztési problémáját, hogy az eredetileg későbbre kitűzött napirendi pontot hirtelen előre hozta 2009. június 5-re – az európai parlamenti választások előtti utolsó napi ülésre –, és a kampánnyal elfoglalt ellenzéki közgyűlési képviselők távollétében a kormánypárti többség ellenszavazat nélkül jóváhagyta az elvi építési engedély kiadását.

A teljes cikket a Magyar Nemzet hétfői számában olvashatja.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.