Nehézfémek a kínai gyermekékszerekben

Kadmiummal és más nehézfémekkel lehetnek szennyezettek a Kínából származó olcsó fémékszerek – közölte az amerikai állami termékfelügyelet (CPSC) vezetője, aki a szülőket arra szólította, hogy vegyék el gyermekeiktől, és dobják a szemétbe az ilyen fémből készült csecsebecsét.

MNO
2010. 01. 15. 19:52
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A termékfelügyelet honlapján megjelent közlemény szerint a gyermekek különösen akkor vannak veszélyben, ha szájukba veszik, esetleg le is nyelik ezeket az ékszereket. Inez Tenenbaum, a CPSC elnöke a szülőknek, nagyszülőknek és a kicsikre felügyelőknek üzente: ne hagyják, hogy a gyermekek olcsó fémékszerekkel játszanak.

Tenenbaum egy vizsgálat eredményére hivatkozott, amely szerint magas kadmiumtartalmat mutattak ki a Walmart és Claire's üzletláncokban kapható olcsó, Kínából származó gyermekékszerekben.

A laboratóriumi vizsgálatoknak alávetett 103 olcsó csecsebecse közül 12-nél mutattak ki 10 százalékot meghaladó kadmiumtartalmat. Lenyelés esetén a kadmiummal szennyezett ékszerek közül néhányból magas koncentrációban kerülhet nehézfém a gyermekek szervezetébe.

(mti)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.