Nem okozott meglepetést az amerikai hiány

A várakozásoknak megfelelően alakult az amerikai költségvetési hiány decemberben – közölte a pénzügyminisztérium szerdán.

MNO
2010. 01. 13. 20:16
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A deficit 91,85 milliárd dollárt tett ki a novemberi 120,29 milliárd dollár után. A szakértők 92 milliárd dolláros decemberi hiánnyal számoltak. 2008 decemberében a hiány 51,75 milliárd dollár volt. Tavaly decemberben a büdzsé már a 15. egymást követő hónapban volt deficites.

Az októberrel kezdődött 2010-es költségvetési év első három hónapjában a halmozott hiány 388,51 milliárd dollár volt az egy évvel korábbi 332,49 milliárd dollárral szemben. A szeptemberrel zárult 2009-es költségvetési évben a deficit rekordnagyságú volt, 1.417 milliárd dollár lett, ami a bruttó hazai termék (GDP) 10 százalékának felelt meg.

(MTI)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.