Répássy Róbert, a Fidesz frakcióigazgatója csütörtöki, budapesti sajtótájékoztatóján azt mondta, hogy a magyar hatóságok bűncselekménygyanús ügynek tekintik a Cipruson keresztül történt cégeladást, amelyben Bajnai Gordon miniszterelnök közreműködött, hiszen 2005-ben, amikor a tranzakció történt, még ő volt a Wallis ügyvezető igazgatója.
Az ellenzéki politikus a sajtótájékoztatón szétosztott egy hiteles másolatot, amely egy ciprusi adóbiztos tanúvallomását tartalmazza. Eszerint 2009. május 6-án az adóbiztos elmondta: a Fleminghause/Investments Ltd. és a Gorbeil Holdings Ltd. 2005–2006-ban egyáltalán nem nyújtott be adóbevallást.
Répássy Róbert úgy fogalmazott, hogy foglalkozni kell ezzel a „súlyos üggyel”. Az adóhatóság és a Nemzeti Nyomozóiroda vizsgálata majd fényt derít arra, hogy miért volt szükség a cégek közbeiktatására – szögezte le. Megerősítette a Fidesz korábbi közlését, miszerint képtelenség, hogy olyan ember akarjon kormányozni, aki üzleti tevékenységével gyengíti az országot, amelynek azonban olyan vezetőkre lenne szüksége, akik erősítik. Az offshore tevékenység célja világos: az adófizetési kötelezettség elkerülése miatt külföldre menekítik az adott országban megtermelt jövedelmet – húzta alá a fideszes politikus. Bajnai olyan offshore tevékenység részese volt, amelynek során a Magyarországon megtermelt jövedelmet külföldre menekítette, hogy itthon ne kelljen adót fizetni; az adófizetés elkerülése egyértelmű a tények alapján – értékelte Répássy.
Elmondta: a Wallis magyar cégként vett egy vállalkozást, amelyet megvett egy másik magyar cég, a Magyar Telekom; az adásvétel tárgyát képező céget „megutaztatták” Cipruson, a kettő között pedig duplájára nőtt a gazdasági társaság vételára, a növekmény már a ciprusi adószabályok szerint került elbírálásra – hivatkozott lapunk cikkére. A miniszterelnök és a Wallis szerdai, a vádakat visszautasító közleményei kapcsán Répássy Róbert azt mondta: az érintettek a rendőrséggel és hiteles dokumentumokkal vitatkoznak. Aláhúzta: a következő kormány semmifajta különbséget nem tesz majd törvényességi szempontból a szerint, hogy ki milyen magas pozíciót tölt, vagy töltött be. A kiosztott dokumentum az ellenzéki képviselő szerint azt bizonyítja, hogy történt adóelkerülés az ügyben, és hogy Cipruson nem fizettek semmilyen közterhet, tehát azt Magyarországon kellett volna megfizetni.
(MTI)
A többség elítéli Magyar Pétert és a visszavonulását akarja