Mészárosné Győrvári Bella elmondta: az erről szóló levelet a sajtótájékoztató után juttatják el a politikusokhoz. A civil szervezet alapító tagja elmondta, hogy minden politikai erő előtt nyitottak a téma megvitatására, és azért választották most a Fidesz politikusait, mert ők reagáltak tavaly a mozgalomnak az Európai Parlament petíciós bizottságához a magyar kis- és középvállalkozások ügyében benyújtott beadványra és jelölték ki a téma megvitatására képviselőiket. Mészárosné Győrvári Bella a sajtótájékoztatón elmondta, hogy az értékteremtő, foglalkoztató, becsületes magyar kis- és középvállalkozások helyzetbe hozásáról kívánnak egyeztetni.
Nagybákay Antal, a civil mozgalom gazdasági tanácsadó csapatának tagja elmondta, hogy a kis- és középvállalkozásokat ellehetetlenítő joghézagokra szeretnék a figyelmet felhívni, többek között arra, hogy számlakibocsátás esetén áfafizetési kötelezettség keletkezik, még akkor is, ha a számlán szereplő összeg be sem folyt a vállalkozáshoz, és emiatt sokszor ellehetetlenülnek a társaságok, illetve fizetésképtelenség, lánctartozás alakul ki. A mozgalom közérdekű per előkészítésén dolgozik, hogy konkrét ügyek kapcsán a joghézagokra irányítsák a figyelmet.
Csath Magdolna, a Mozgalom a Magyar Vállalkozásokért alapító tagja a sajtótájékoztatón emlékeztetett arra, hogy az Európai Unió kisvállalkozói törvénye is kimondja, építeni kell a kis- és középvállalkozásokra.
Bandi Attila, a mozgalom alapító tagja feleslegesnek nevezte az építőipari vállalkozásoknak előírt kötelező regisztrációt, mert nem vezet a körbetartozások felszámolásához, megelőzéséhez, viszont jelentős bevételt jelent a Magyar Kereskedelmi és Iparkamarának. Kifogásolta, hogy a jogszabályok előkészítésekor az illetékesek a költségvetési forrásban is részesülő, lobbicsoportokat összefogó érdekképviseletekkel egyeztet.
(MTI)















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!