Bokros Lajost még eltűrték, de az SZDSZ már sok nekik

1988-ban egy értékrendhez csatlakoztunk, amely nem egyeztethető össze az SZDSZ értékrendjével, vagyis a neoliberalizmussal – mondta Szabó Miklós, Mosonmagyaróvár – MDF-ből való kilépését hétfőn bejelentő – polgármestere az egyik kormánypárti rádió hétfő esti adásában. Hozzátette, már Bokros Lajos jelölését is inkább csak eltűrték.• Gyurcsányt összezavarta az MDF, de az újult erőnek azért örül • Egyetlen delegált sem marad: összeesett az MDF Mosonmagyaróváron

MNO
2010. 02. 01. 19:54
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Szabó Miklós szerint az az erózió, ami Bokros Lajos jelölésével és Retkes Attila fellépésével elindult, már az utolsó csepp volt a pohárban. „Bokros Lajos jelölését is inkább csak eltűrtük. Az értékeinknek kellene fontosabbnak lennie, nem az érdekeinknek” – vélte Szabó Miklós.

Az MDF-es politikus szerint nem pártja tagságáról szól a történet, hanem arról, hogyan juttassunk be 10-11 képviselőt, akik jól ellesznek a parlamentben, de ezek hogy fognak szavazni majd, például a melegek házasságával kapcsolatban? – tette fel a kérdést. Az SZDSZ és az MDF homlokegyenest mást gondol erről – mondta a Klubrádió Kontra című műsorában Mosonmagyaróvár polgármestere.

Szabó kiemelte: az SZDSZ helyi szervezetei szétziláltak, SZDSZ-esektől az MDF 50 kopogtatócédulát sem fog kapni a megyében. A választási siker pedig attól függ, hogy össze sikerül-e gyűjteni a 750 ajánlószelvényt, az MDF-ben azonban már nincsenek „talpasok”, akik ezeket összeszednék. Számos helyi szervezet maradt ugyanakkor, ahol már csupán 1-2 ember található. Mosonmagyaróváron más tagok is jelezték, hogy ki akarnak lépni – tette hozzá a polgármester.

(Klubrádió)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.