A külföldi sajtó is felfigyelt a botrányra és a szervezetlenségre

Már a külföldi sajtó is beszámolt az országgyűlési választások első fordulójában tapasztalt botrányról és szervezetlenségről. Az osztrák közszolgálati televízió szerint a helyzetért egy 2006-os rendelet okolható, amely szerint a lakóhelyüktől távol szavazók csak meghatározott helyeken adhatják le voksaikat.

MNO
2010. 04. 12. 8:15
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A voksolási botrány sok helyen többórás sorban állást eredményezett, a választást pedig nem sikerült időben, este 7-kor befejezni – tudósít az ORF. A szlovákiai sajtó is foglalkozott azzal, hogy késett az eredmények ismertetése Magyarországon.

A Jobbik jelentős választási előretörése miatt sérülhet Magyarország nemzetközi hírneve – írja a magyarországi választások első fordulója után a The New York Times. Az amerikai liberális lap szerint néhány közgazdász attól tart, hogy a külföldi vállalatoknak kedvező adószabályok eltörlését követelő Jobbik növekvő befolyása aláaknázhatja az ország gazdasági felépülését: elriasztja a beijedt befektetőket és a hitelintézeteket.

(hírTV)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.