A félautomata életmentő berendezésre az Egészségügyi Minisztérium pályázatán nyert el félmillió forintos támogatást a helyi polgármesteri hivatal – mondta Szakali Erzsébet, hozzátéve: az ezen felül szükséges 150 ezer forintos önerőt a város önkormányzata biztosította a defibrillátor beszerzéséhez.
A jegyző kiemelte: a program kötelező elemeként a hivatalban tíz dolgozónak kellett megtanulnia az alapfokú életmentő ismereteket és az új eszköz használatát, ám végül a meghirdetett tanfolyam elvégzésére a munkatársak mintegy harmada – kilencven ember – vállalkozott. Ők a felkészítés során megtanulták felismerni a hirtelen szívhalál előjeleit és kísérő tüneteit, illetve a mentők kiérkezéséig képesek a szakszerű segítségnyújtásra – hangsúlyozta.
Szalay Ferenc (Fidesz), Szolnok polgármestere a készülék ünnepélyes átadása kapcsán rámutatott arra: mindez azért fontos szempont a megyeszékhely életében, mert a hivatal és a környező intézmények ügyfélforgalma meglehetősen élénk. Ráadásul a közeli főtéren nem ritkán érdeklődők ezreit vonzó rendezvények zajlanak.
Mint mondta, a hivatalban ugyan emberemlékezet óta nem fordult elő olyan eset, amely defibrillátor használatát tette volna szükségessé, ám iskolai testnevelési órán és a város sportpályáin már előfordult, hogy valakinek megállt a szíve. Ezért megnyugtató a tudat, hogy más helyszínek – például az autóbusz-pályaudvar, a vasútállomás, a vízisporttelep és a tiszaligeti sportcsarnok – mellett már a megyeszékhely központjában is rendelkezésre áll egy újraélesztő berendezés, amely szavatolja az itt ügyet intézők, dolgozók vagy ide kikapcsolódni érkezők biztonságát.
(MTI)

Fordulat jön az időjárásban – mutatjuk!