Die Welt (Welt.de)
A konzervatív német napilap Komoly kétségek a berlini integrációs törvénnyel szemben című cikkében ismerteti a javaslattal szembeni fenntartásokat. Az elképzelés heves vitákat váltott ki. A berlini szenátus ugyanis előnyben kívánja részesíteni a bevándorlókat a közszolgálatban. Többek között úgy, hogy „anyanyelvi szintű idegen nyelvi ismeretet” követelnének meg a jelentkezőktől. A kvóta, amit Kenan Kolat, a török közösség szövetségi elnöke követel, a vörös-vörös városvezetés szerint viszont megvalósíthatatlan. A közbeszerzések kiosztásánál ugyanakkor mérlegelik, hogy a bevándorlók vezette cégeket előnyben részesítsék. Klaus Wowereit (SPD) főpolgármesternek a közvélemény-kutatásokban gyengélkedő baloldali koalíciója a következő, 2011. őszi tartományi választásokon az integrációs témával szeretne jó pontokat szerezni.
Badr Mohammed, az SPD-ből a CDU-ba átlépett politikus, a német iszlám konferencia tagja szerint a törvény egyetlen célja, hogy a lobbisták biztosíthassák saját pozíciójukat. Néhány vitatott pont a tervezetből: tekintettel a muzulmánokra felszámolnák a kötelező koporsós temetést. A jogszabályokban az „egyházi ünnepek” kifejezést a semleges „vallási ünnepekkel” helyettesítenék.
Az igazi elégedetlenséget az a kérdés váltja ki, hogy Berlinben több bevándorló legyen a közigazgatásban, az üzemekben és a rendőrségnél vagy a tűzoltóságnál.
Die Presse (Diepresse.com)
A konzervatív osztrák napilap Nemzetgyűlés: euró, drachma és karintiai gulden című cikkében tudósít a Görögországnak nyújtandó uniós segítségről a bécsi parlamentben lezajlott vitáról. A Szövetség Ausztria Jövőjéért (BZÖ) alakulat rendkívüli ülést hívott össze a görög pénzügyi válság és Ausztria majdnem 2,3 milliárd eurós hozzájárulása miatt. A BZÖ szerint a Görögországnak nyújtandó segítség valójában feneketlen hordó. Mint azt Josef Bucher, a párt frakcióvezetője megfogalmazta, ismét az adófizetők terhére segítenek a bankokon. Nekik sokkal jobb ötletük lett volna. Karanténba kell szorítani az euróövezet ama tagállamait, melyek nem képesek teljesíteni az erős valuta megtartásához szükséges feltételeket.
Josef Pröll pénzügyminiszter szerint ha Görögország csődbe jutott volna, az az osztrák gazdaságnak 20-40 milliárd eurós veszteséget okozott volna, és egyúttal sok ezer munkahely került volna veszélybe. Heinz-Christian Strache, az FPÖ elnöke szerint Ausztria egyetlen centet sem fog látni a Görögországnak átutalt milliárdokból. (Ez fejenként 700 eurónyi új adósságot jelent az osztrák állampolgároknak.) Amennyiben valaki tényleg segíteni akar a görögöknek – fogalmazott Strache –, akkor ismét be kell vezetni a drachmát.

Menczer: Zelenszkij elmondta, hogy ő is irányítja a Tisza Pártot